Загальна інформація

Фастів (раніше Хвастів) — місто в Київській області обласного значення, районний центр, розташоване на Придніпровській височині над річкою Унавою, що є притокою Ірпіня. Важливий промисловий центр і залізничний вузол.

Залізнична станція Фастів-1 відкрилася у 1876 році та є однією з найважливіших на Південно-Західної залізниці. Зі станції Фастів пасажирські поїзди та приміські курсують у чотирьох напрямках: Київ, Козятин, Миронівка, Житомир.

Від Києва до Фастова 74 км. Площа міста сягає 43,1 кв.км.

Фастів населяє 47 149 чоловік.

Поштовий індекс міста 08500, а телефонний код +380-4565.

День міста фастівчани святкують у третю неділю вересня.

Фастів поділяється на такі мікрорайони: Центр, Завокзалля, Заріччя, Казнівка, Снігурівка, Журавлівка, Кадлубиця, Потіївка, Миронівський парк, Фастів-2.

 

Щодо походження назви міста побутує декілька народних версій. Одна з них пов'язана з варіантом в озвученні цієї назви — Хвостів. Вона говорить, що Фастів — це місцевість, де колись відбувалося кровопролитна битва між військами київських князів і кочовиками. Після них ворог залишив тут своєрідні військові відзнаки - велику кількість хвостів, звідси і назва Хвостово. Ще одна легенда пов'язана з назвами невеликих струмків, що звалися Фосами і впадали в Унаву. За іншою версією, біля села Фастівець в місцевості, що носить назву Білокняже поле, поряд села Мар'янівка Васильківського району є могила Переп'ят. Під час розкопок, проведених 1846 року стало відомо, що в кургані поховано скіфського царя. На похоронній тризні виражались скорбота і горе, або фає-фаст мовою скіфів. Учені вважають, що все це увічнилось у назві міста.

Культурними пам’ятками Фастова вважаються такі архітектурні споруди, як: Покровська православна Церква (ХVI ст.), Хресто-Воздвиженський римо-католицький костел (початок XX ст.) та інші історичні, археологічні пам'ятки.

З нагоди святкування 10-річного ювілею Незалежності України, в місті споруджено музейний комплекс, який відтворює події далекого 1918 року, коли на станції Фастів було підписано передвступний Акт Злуки ЗУНР та УНР. За ініціативи мешканців Завокзалля, Заріччя, Снігурівка і Казнівка та за сприяння  коштів міського бюджету і громади Фастова споруджено пам’ятні знаки вшанування жертв голодоморів, а у мікрорайоні Кадлубиця  встановлений  пам’ятний знак ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Ознайомитися з природою краю, потрапити в добу палеоліту, бронзовий, залізний віки, часи Київської Русі та Козаччини, краще пізнати минуле та сьогодення нашого міста можна, відвідавши Фастівський державний краєзнавчий музей. Крім того, фастівчани пам’ятають героїку свого міста, яка відображена у пам'ятниках, присвячених воїнам-визволителям міста від німецько-фашистських загарбників в часи Великої Вітчизняної війни, пам'ятниках, що увічнюють період громадянської війни, а також мужність земляків, які загинули під час війни в Афганістані.