Як перегляд серіалів впливає на мозок: пояснення психолога

Як перегляд серіалів впливає на мозок: пояснення психолога

Серіальна залежність – хвороба XXI століття, адже перегляд серіалів став доступний не тільки по телебаченню, а й онлайн. А найпоширенішим прийомом, що змушує людей їх дивитись – це відкритий фінал кожної серії.

Зазвичай серії закінчуються на найцікавішому, аби глядач з нетерпінням чекав наступної серії або ж дивляться онлайн весь сезон, передає 24 канал Zhyvyaktyvno.

Зі слів психолога і дослідника медіа Ратгерського університету Роберта Кьюбі, все що відбувається на екрані (рухи, жести, зміна кадрів і планів), включає орієнтовний рефлекс – сукупність реакцій організму на нові подразники.

Цей рефлекс призначений захищати людину від нападу хижаків. Якщо в серіалі відбувається сцена битви, або один з героїв направляє зброю на іншого, то тіло і мозок реагують так, що наче вам особисто загрожує небезпека – судини головного мозку розширюються, м’язи напружуються.

Так людина переходить у режим спостереження за тим, що відбувається. Відповідно, відірватися від екрана стає фізично неможливо. Захоплюючі сюжетні повороти та досить швидкої зміни кадрів – так запускають орієнтовний рефлекс глядачів.

Ще одна фізіологічна причина серіальної залежності – задоволення від перегляду. Через 30 секунд після початку нової серії мозок переходить в режим альфа-хвиль, які проявляються, коли ми перебуваємо в спокої. Права півкуля мозку, що відповідає за емоції, починає працювати активніше за ліву, що відповідає за логіку, і відбувається викиду ендорфінів (гормонів задоволення).

З психологічної точки зору, люди дивляться серіали, бо їм не вистачає яскравих подій в реальному житті.

"Людина, яка дивиться один серіал за іншим, швидше за все відчуває дефіцит повноцінних відносин у житті, або перебуває в депресивному стані. Залежність від серіалів можна прирівняти до переїдання, або алкоголізму" - зазначають дослідники Техаського університету.

Поділитися

Коментарів 0 до "Як перегляд серіалів впливає на мозок: пояснення психолога"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь