Українська Швейцарія. с. Ковалівка

Українська Швейцарія. с. Ковалівка

В українському селі Ковалівка, як виявилося, панує справжня Швейцарія. Про це розповів блогер Ростислав Маленков в Livejournal.

Проживаючи в місті Біла Церква я безліч разів був в селі Ковалівка, але жодного разу не брав фотоапарат і не доводилось фотографувати. І ось нарешті я вирішив з’їздити. Вибрав вихідний з гарною погодою одним суботнім ранком під’їхав з дому на автостанцію, але на автобус не встиг і довелося їхати на автобусі м. Біла Церква-м.Фастів, який проїзджав через с. Ковалівка дорога зайняла 30 хвилин.

В першу чергу я вийшов і пішов попід берегом доволі таки величенького ставу який знаходиться на заході села і омиває ще село Паляниченці та село Китиці та належить до водного басейну річки Кам’янка.

Безперечно це був гарний став в ньому плавали лебеді а неподалік в городах копошились індюки. Вони мали досить серйозні наміри не пропустити мене далі, але мені вдалося уникнути зустрічі з ними.


   
Пройшовши далі переді мной постала досить гарна сучасна церква Різдва Пресвятої Богородиці збудована в 1997 році за кошти агрофірми “Світанок” під керівництвом голови правління Засухи Тетяни Володимирівни, архітектор Антонюк Анатолій Євдокимович. Я дивився і помітив, що вона чимось схожа на Онуфріївську церкву у селі Липовий Свиток. Я оглядував її і помітив що зник пам’ятник Петру Могилі це був єдиний пам’ятник на Україні. З ім’ям Петра Могили пов’язані церковні та освітні реформи в 17 столітті.  

Взагалі про село можна сказати, що знаходиться в Київській області в Васильківському районі за 63км від міста Київ. Акуратне та охайне село вражає своїм центром потрапивши туди можна уявити, що знаходишся десь в західній Європі дивовижній Швейцарії, але потім помічаєш українські традиції, які тут проводяться в весільних обрядах.

Так мені пощастило стати свідком хоч я розумів, потрібно швидше фотографувати цю красу бо великий натовп може завадити.

Прогулюючись по центру тут можна побачити багато різноманітних нових споруд збудованих на західний манер це і палац культури, піцерія, гімназія, готель, салон краси та велике враження складають чудові зелені газони та озеро з лебедями та мостик через нього, гарна дорога вимощена плиткою.

В центрі розташований готель «Лілея» це затишний новий будинок в якому є всі умови для відпочину 18 номерів, кафе-бар, сауна, тренажерний зал, масаж, гідромасаж.

Але найбільш ексклюзивна споруда це квітковий годинник, який є справжньою прикрасою в архітектурі села, який ковальчани називають годинником вічності.

Його аналоги можна зустріти  в Німеччині, та Швейцарії. Він побудований на землі, але діями механізму керує звичайна комп’ютерна програма. Заходиться годинник в центрі села саме на тому місці, де молодий коваль, засновник с. Ковалівки, — Мина Назаренко поставив свою хату і поряд кузню. Як свідчить давня легенда сталося це на початку 16 ст.

Довідка:

Ковалівка — село в Україні. Розташоване у Васильківському районі Київської області. Засноване в 1501 році. Населення — близько 1,6 тис. мешканців. На півдні межує із селом Устимівка, на північному заході — з селом Паляничинці.

Село є центром діяльності агрофірми «Світанок» (у минулому — колгосп імені Щорса). Голова агрофірми «Світанок» — народний депутат України (від Партії регіонів) трьох скликань Тетяна Засуха, дружина Анатолія Засухи, екс-губернатора Київщини (1996-2005 рр.) Фактично завдяки ним село набуло дуже сучасного вигляду і при досить середньому розмірі отримало вигляд не гірший міста. Засухи проживають у чотириповерховому будинку з високим парканом. Територія складає 2 га. На території Засух знаходиться дача Леоніда Кучми, парк та озера із білими та чорними лебедями.

Поділитися

Коментарів 0 до "Українська Швейцарія. с. Ковалівка"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь