Роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненою вибухом у будинку на Садовій, продовжуються

Роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненою вибухом у будинку на Садовій, продовжуються

Вибух у житловому будинку, що у Фастові по вулиці Садовій, 10, ось уже майже півмісяця залишається однією з головних тем для обговорення як самих фастівчан, так і багатьох засобів масової інформації різного гатунку. У той же час доки одні говорять, інші роблять благородну справу, часто ціною неймовірних зусиль, продовжуючи масштабні роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненою трагічним випадком.

Як розповів на щопонеділковій апаратній нараді завідувач сектором з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення Сергій Долгій практично всі міські організації та підприємства, всі служби міськвиконкому як і раніше перебувають в активному режимі усунення наслідків вибуху. Він нагадав, що трагедія, в результаті якої зруйновано 30 квартир у двох під’їздах, сталась 14 грудня.
 
З того часу об’єднаними зусиллями представників служб цивільного захисту населення, правоохоронних органів, інших структур розчищено завали, відновлено життєдіяльність уцілілих під’їздів, організовано вивіз уцілілого майна потерпілих мешканців. Роботи в будинку і довкола нього продовжуються. Зокрема, «консервуються» будинкові отвори, які виникли від вибуху, аби вберегти споруду від подальшого руйнування. Вивозяться уламки. Працюють стаціонарний та пересувний пункти обігріву, гаряча лінія оперативного штабу, який регулярно проводить свої координаційні засідання. Небайдужі фастівчани приносять продукти харчування, необхідні речі для постраждалих. Мешканцям надається кваліфікована медична та психологічна допомога.
 
Паралельно вибухотехнічна служба, підрозділи національної поліції, Держа́вної слу́жби Украї́ни з надзвича́йних ситуа́цій визначивши класифікацію надзвичайної ситуації спільно з відповідними службами виконавчої влади обрахували спричинені вибухом збитки.
 
Як уточнив міський голова Михайло Нетяжук на цей час сформований зведений кошторис відновлюваних робіт по зруйнованому будинку. Це майже 20 мільйонів гривень. В суботу вже підписано звернення голови Київської ОДА Олександра Терещука до Прем’єр-міністра України щодо виділення коштів з резервного фонду державного бюджету на придбання житла для відселення постраждалих мешканців. А кошти, виділені з резервного фонду області – півтора мільйона гривень, також вже розподілено і їхня виплати розпочинається сьогодні, 26 грудня.
 
За роботу, здійснену за період ліквідації надзвичайної ситуації, отримали подяку від міського голови всі структури міськвиконкому. Втім, окремо було виділено колектив Фастівського ЖЕКу, який виявив цілковиту організованість та неабияке вміння при виконання аварійно-відновних робіт. 
 
Джерело: http://fastiv-rada.gov.ua

Поділитися

Коментарів 0 до "Роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненою вибухом у будинку на Садовій, продовжуються"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь