В 4 школі відкрили стенд-виставку «Голокост у Фастові»

В 4 школі відкрили стенд-виставку «Голокост у Фастові»

В приміщення Фастівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземної мови №4 відбулись урочистості з нагоди відкриття стенду-виставки «Голокост у Фастові». У заходах взяли участь почесні гості представники благодійної  волонтерської організації «RememberUs» Олексій Кобєлєв та Нателла Андрющенко, єврейської громади Фастова Жанна Волочаєва, перший заступник міського голови Олена Зикова, керуючий справами міськвиконкому Леся Тхоржевська та інші.

Адреса для розміщення виставки обрана не випадково. Учні школи традиційно опікуються пам’ятками, встановленими на місці масового знищення фастівчан, серед яких значну частину становили євреї, фашистськими загарбниками у роки другої світової війни. А самі стенди незабаром стануть частиною експозицій громадського музею «Голокост у Фастові», діяльність якого буде спрямована на формування патріотичної самосвідомості, виховання любові до Батьківщини, поваги до історії рідного краю через вивчення трагічних сторінок історії України під час окупації 1941 – 1943 років. Створюватиметься він за кошти міського бюджету, одним із переможців якого став проект учнів школи.
 
Розповідаючи про це, директор навчального закладу Наталія Фесенко також зазначила: «Немає нічого страшнішого, коли одна нація знищує іншу… Сьогоднішня виставка покликана відображати глибину трагедії Голокосту. Пам'ять про невинно убієнних за національними, етнічними, релігійними, культурними ознаками має бути попередженням для людства про небезпеку, що таять в собі тоталітарні ідеології, зверхність, ненависть, ксенофобія та расизм».
 
Олексій Кобєлєв подякував педагогічному колективу та учням школи за їхню подвижницьку роботу та зазначив, що виставка є плодом тривалої дослідницької серйозної роботи по збереженню пам’яті жертв Голокосту. Представники волонтерської організації «RememberUs» попросив школярів доносити пам'ять про невинно загиблих і жах тих смертей до ровесників, щоб не допустити повторення трагедії.
Запаливши свічки, учасники заходу схили голови у скорботі за жертвами Голокосту – мільйонами жінок, чоловіків і дітей, котрі загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни. Разом зі світлою пам’яттю про загиблих були згадані і ті, хто ризикував своїм життям заради порятунку євреїв, приречених нацистами на смерть.  Після чого відбулось офіційне відкриття виставки.
 
Від імені всієї фастівської громади Олена Зикова висловила подяку волонтерської організації «RememberUs» за дієве сприяння в організації виставки, яка відображає спільну трагедію обох народів.
- Різні за національністю – вони були жителями нашого міста. Голокост - це наш спільний біль.    Зробимо все можливе, щоб найбільші суспільні цінності – свобода, гуманізм, мир та злагода завжди панували на нашій землі, - закликала присутніх перший заступник міського голови. 
 
Джерело: http://fastiv-rada.gov.ua

Поділитися

Коментарів 0 до "В 4 школі відкрили стенд-виставку «Голокост у Фастові»"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь