Зазначений у нових платіжках борг за газ для споживачів без лічильника сплаті не підлягає

Зазначений у нових платіжках борг за газ для споживачів без лічильника сплаті не підлягає

Сума боргу, зазначена в платіжках за газ для побутових споживачів без лічильника, що виникла внаслідок скасування Верховним судом знижених норм споживання газу, наведена в рахунках інформативно і не підлягає сплаті.

Про це повідомили в "Регіональній газовій компанії" (РГК).

"У грудні споживачі газу без лічильників отримали рахунки за газ, розраховані за новими нормами споживання газу. У нижній частині рахунків інформативно зазначено суму перерахунку за час дії занижених норм, які були визнані Верховним судом незаконними. Сума боргу не підлягає сплаті, на неї не буде нараховуватися пеня і штраф", - заявили в РГК у четвер.

У групі компаній також зазначили, що оператори газорозподільних мереж звернулися до уряду з проханням розробити механізм компенсації зазначеної в рахунках заборгованості - суми, яка визначається як різниця між скасованими нормами споживання газу і тими, що набули чинності замість них, попередніми нормами.

"Ця проблема потребує врегулювання з боку Кабінету міністрів, з урахуванням заборгованості за спожитий і не оплачений газ. Механізм компенсації такої заборгованості має враховувати необґрунтовані втрати, яких зазнали учасники ринку газу", - зазначено в повідомленні.

Також у компанії наголосили, що наявність такого боргу не є підставою для відключення споживача від поставок газу і для нарахування пені та штрафів.

Водночас у РГК заявили, що в наступних платіжках будуть враховані норми (попередні, які набули у зв'язку з рішенням суду) споживання газу на рівні 9,8 куб. м на одну людину для домогосподарства з газовою плитою і централізованим гарячим водопостачанням, 18,3 куб. м - для домогосподарства з газовою плитою за відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача, і 23,6 куб. м - для домогосподарств з газовою плитою і водонагрівачем.

Як повідомлялося, колегія суддів Касаційного адміністративного суду Верховного суду рішенням від 27 листопада скасувала дію встановлених Кабінетом міністрів України в 2016 році норм споживання газу для споживачів без лічильника, відповідно до чого клієнти облгаззбуту почали отримувати платіжки з урахуванням накопиченої за 30 місяців заборгованості.

Джерело: https://censor.net.ua/ua/n3102330

Поділитися

Коментарів 0 до "Зазначений у нових платіжках борг за газ для споживачів без лічильника сплаті не підлягає"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь