Натхненно і патріотично: третій літературний фестиваль «Палієва осінь»

Натхненно і патріотично: третій літературний фестиваль «Палієва осінь»

30 листопада у Кожанці відбулася зовсім небуденна, визначна для Фастівщини подія, яка зібрала шанувальників літератури з усього району, - ІІІ літературний фестиваль «Палієва осінь». Підвищити свідомість і патріотизм населення, збільшити інтерес людей до читання і саморозвитку, виплекати у молоді любов до поетичного слова і краси рідного краю хочуть організатори заходу – Володимир Куценко та Тетяна Самойленко, яких підтримує Фастівська районна рада та райдержадміністрація.

Заступник голови райради Володимир Куценко у своєму виступі наголосив, що слово – це зброя, а поети і письменники у всі часи боролися за незалежність нашої країни, ціною власного життя доводили до нас необхідність згуртування української нації. Він зазначив, що хоче, аби літературний фестиваль був щорічним, а наша Фастівщина – культурним центром.

Усі гості свята змогли переконатися, що поряд з нами живуть талановиті майстри, у чиїх творах відображені мрії і сподівання, радість і горе українського народу. Вірші восьми із них увійшли у збірку «Палієва осінь», видану в цьому році за кошти районної ради. Альманах презентувала депутат районної ради Галина Ковальчук.

Деякі з авторів були на святі, серед них знані і відомі поетеси – Світлана Жук, Наталія Соловйова, Зоя Галущенко, та молоді дарування – Олена Бурачок та Олександр Пермін. Вони зачитали свої найкращі вірші, сповнені любові до рідного краю, до її природи та людей. Поети пишуть про те, що чують і бачать щодня, чим болить їхнє серце, тому багато римованих рядків були присвячені Небесній Сотні і загиблим Героям-захисникам, воїнам, які полягли на полі бою за свої переконання, свої родини та вільну Україну, обороняючи нашу землю від загарбників.

Також на фестиваль завітали запрошені гості, письменники, лауреати багатьох всеукраїнських та міжнародних премій: Володимир Шовкошитний, Ліза Мельниченко, Станіслав Бондаренко, Петро Билина, які розповіли про свої нові книги та літературні напрацювання.

Володимир Шовкошитний – людина ерудована та багатогранна, говорити про яку можна довго. Поет, прозаїк, публіцист, автор більше 10 книг, активіст і колишній народний депутат, директор видавництва, який підтримує молодих письменників, що тільки ступили на звивисту стежку літератури. Він, будучи очевидцем багатьох доленосних для України подій, поділився спогадами про Революцію Гідності та розповів про свої останні твори – історичну трилогію «Кров свята».

Не менш цікавим автором є Станіслав Бондаренко - поет, прозаїк, перекладач та журналіст, з-під пера якого вийшло 25 книг загальним накладом понад мільйон примірників. Відомий тим, що написав два перших у світі романи-паліндроми – так називаються словосполучення, які читаються однаково в обох напрямках.

Літературний дебют молодої письменниці Лізи Мельниченко - сатиричний художній твір «Іншопланетна Рашка», основою якого стали відомі журналістські розслідування, у минулому році отримав три літературні премії, а друга книга «І засяє сонце» стала бестселером. Нещодавно побачила світ нова робота письменниці - «Синій ліс і чарівник Маґрітт» - дитяча книга казок, у якій замість ілюстрацій використані картини художника-сюрреаліста Рене Маґрітта.

Петро Билина видав поки що єдину книгу, написану у жанрі «окопної прози» - «Війна кличе. Стань переможцем!», яка фактично є спогадами про російську-українську війну, поглядом зсередини на ці страшні події, тому що писав її письменник під час АТО.

На фестивалі була презентована широкій публіці книга поезії Зої Галущенко, мешканки Кожанки, матері Андрія Галущенка, який загинув на Сході України, під назвою «Кров серця переллю в слова». У ній зібрані різні за жанрами вірші, присвячені мальовничій природі рідного села, химерності людської долі, родині і, звичайно, смутку та тузі за сином, життя якого обірвалося на війні. Деякі з віршів поетеса зачитала гостям заходу.

Підтримали своїми піснями піднесений настрій, що панував у залі, Фастівський козацький народний хор «Козацький оберіг» (керівник Станіслав Толстих) та місцеві таланти.

Олена Ракова

Поділитися

Коментарів 0 до "Натхненно і патріотично: третій літературний фестиваль «Палієва осінь»"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь