Фастів долучився до участі в акції "16 днів проти насилля!"

Фастів долучився до участі в акції "16 днів проти насилля!"

Щороку з 25 листопада по 10 грудня в багатьох країнах світу проходить акція "16 днів протинасилля!". Щоб привернути увагу громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, Фастів також постійно долучається до участі в ній. Цього року, розробляючи план заходів, головну увагу було приділено можливості актуалізації питань, пов’язаних з різними формами гендерного насильства та дискримінації. До реалізації наміченого на рівні міста активно долучилися різні управління, відділи та служби міської ради, підвідомчі установи, громадські організації та інші. Подібна об’єднавча спрямованість свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах, оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.

Акцію було розпочато проведенням міської інтелектуальної гри брейн-ринг «Підліток і право» між командами загальноосвітніх шкіл міста, що мало на меті отримати знання з правознавчих питань. Багато зусиль спрямовувалось на проведення інформаційно – профілактичної роботи з сім’ями та окремими особами, що опинилися у важких життєвих обставинах, проведення групових заходів з учнівською молоддю міста.

Але під час акції працівники міської служби у справах дітей та сім’ї, інспектори ювенальної превенції Фастівського відділення поліції, педагоги та психологи цілеспрямовано направили діяльність на посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу, на збільшення обізнаності дітей  про всі форми насилля. Беручи участь у цих заходах, школярі різних вікових груп також підвищували рівень знань про проблему насильства, його негативні наслідки, формували навички впевненої поведінки задля його профілактики.
 
У цікавих інтерактивних формах, конкурсах, під час відеолекторіїв та тренінгів підлітки вирішували ряд завдань: оцінювали  установки та позиції учасників щодо насильства; обговорювали  причини насильства та його наслідки; розглядали  різні види насильства та прояви - насильство в сім,ї, булінг; кібербулінг, торгівля людьми. У цей час підвищувався  рівень усвідомлення ризику виникнення насильства та шкоди, яку воно може заподіяти, розглядалися  небезпека та можливі шляхи розв’язання конкретних ситуацій насильства, оприлюднювалась інформація, де жертва насильства може отримати необхідну підтримку та допомогу.
 
До проведення заходів були долучені і батьки. Батьківські збори на тему "Жорстокість серед школярів" пройшли в НВК №№ 7 та 12, ЗОШ І-ІІІ ст. №.№ 3, 5,10. Зважаючи на зростання проявів жорстокої поведінки серед школярів, педагоги звернули увагу батьків на те, що потрібно знати про такі соціальні явища в учнівському середовищі як буллінг та кібербуллінг.
 
Активно пройшла в усіх навчальних закладах інформаційно - роз’яснювальна робота у форматі проведення зустрічей, лекцій та бесід, оформлення тематичних стендів «Знай свої права», виховних годин тощо. Конкурс дитячого малюнку «Стоп! Насильство в сім,ї» не тільки показав розуміння проблеми насилля дітьми, а й виявив талановитих фастівчан серед дитячого населення.

На жаль, проблеми, пов’язані із різними формами насильства залишаються і системна робота щодо їх подолання не знімається з порядку денного після закінчення акції «16 днів проти гендерного насильства». Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство в родині та шкільному середовищі можливе лише за умови об'єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю.

Джерело: http://fastiv-rada.gov.ua

Поділитися

Коментарів 0 до "Фастів долучився до участі в акції "16 днів проти насилля!""

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь