Про перспективи будівництва Музею Соборності та індустріального парку

Про перспективи будівництва Музею Соборності та індустріального парку

1 грудня, під час святкування 100-річчя підписання Передвступного договору між УНР і ЗУНР, були урочисто закладені перші камені у фундаменти Музею Соборності України на залізничній станції Фастів та індустріального парку «Фастіндастрі», який розміщуватиметься на земельній ділянці площею 15 га по вулиці Поліграфічна, 16. Коли планується початок будівництва, журналісти запитали у міського голови під час чергової зустрічі очільника міста з представниками ЗМІ.

Добудову вокзального комплексу і створення у ньому Музею Соборності передбачено постановою Верховної Ради «Про відзначення 100-річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР», ухвалену 5 вересня цього року. Як розповів мер, постановою рекомендовано Кабінету Міністрів України виділити кошти на новий вокзальний комплекс з державного бюджету, але для будівництва ще потрібна добра воля «Укрзалізниці», якій належить земельна ділянка. Міська рада вже сформувала бюджетний запит і працює з Кабінетом Міністрів з приводу фінансування. Паралельно відпрацьовуються й інші варіанти залучення коштів.

Про розміщення і вигляд майбутньої будівлі Михайло Нетяжук повідомив, що це буде окреме приміщення, у якому планується розмістити зони для очікування пасажирів і експозицію музею. Крім того, там повинні бути вбиральні для пасажирів і поліцейський пункт.

Щодо створення індустріального парку «Фастіндастрі» Михайло Володимирович не може назвати чітких строків, тому що, за його словами, реалізація цього проекту є приватно-державною ініціативою і буде здійснена разом з керуючою компанією, яка має своє бачення і наміри в здійсненні цього задуму. «Зараз є два потенційних інвестори, які готові розмістити свої підприємства в даному парку», - каже міський голова. Але додає, що на процес залучення інвесторів впливає політична ситуація в країні та багато інших факторів.

Також є певні складнощі у підведенні електромережі, яка забезпечить електроенергією майбутніх інвесторів. «Київобленерго» ще не сформулював чіткого плану підведення, тому що підключення буде нестандартним. А поки що, говорить мер, там є потужності, яких вистачить для роботи двох підприємств.

Олена Ракова

Поділитися

Коментарів 0 до "Про перспективи будівництва Музею Соборності та індустріального парку"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь