Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров підтимав відзначення 100-річчя підписання Передвступного Договору між УНР і ЗУНР у Фастові

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров підтимав відзначення 100-річчя підписання Передвступного Договору між УНР і ЗУНР у Фастові

100 років тому, 1 грудня 1918 року, на залізничному вокзалі станції Фастів у звичайному вагончику вирішувалася доля всієї України. Укладання договору про наміри збудувати суверенну вільну Україну між двома розділеними частинами нашої держави стало символом непоборного прагнення українців об’єднати свої землі у єдину незалежну країну, стало підтвердженням того, що українці – єдина нація, одна велика родина.

Тому фастівчани довго чекали і готувалися до знакового для нашого міста дня - 1 грудня 2018 року - 100-річчя підписання Передвступного Договору між Українською Народною Республікою і Західноукраїнською Народною Республікою, свята, яке зібрало у Фастові представників з різних регіонів України.

Розпочалося дійство на залізничному вокзалі, де всіх присутніх привітали зі святом міський голова Михайло Нетяжук та голова Меджлісу кримсько-татарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров. Священики різних конфесій помолилися за Україну, а школярі утворили з двох окремих частин єдиний Прапор України в знак неподільності нашої держави.

Після цього був урочисто закладений перший камінь у фундамент майбутнього вокзального комплексу станції Фастів, де розміститься Музей Соборності України. А у музеї-вагоні Злуки УНР і ЗУНР погасили поштову марку «Українська революція 1917-1921 рр.» та художній конверт «100 років боротьби», створені «Укрпоштою» до цієї знаменної події.

Продовжилися урочистості у міському палаці культури. Очільник міста Михайло Нетяжук нагадав присутнім, що за останні 100 років Україна пережила важкі часи: війни, Голодомор, революції, які забрали життя багатьох людей. Він закликав українців у час військової агресії пам’ятати, що наша задача - бути єдиним народом, щоб відстояти незалежність і територіальну цілісність нашої держави.

Бурхливими оплесками зал підтримав проникливий виступ Рефата Чубарова, який зазначив, що фастівчани у цей день роблять велику справу, відмічаючи цю дуже важливу історичну подію – підписання угоди, яка проголосила возз’єднання України. «Саме у Фастові було покладено початок цього возз’єднання, підписано Передвступний договір між УНР і ЗУНР, які підтвердили прагнення утворити єдину українську державу, - сказав політик. - Багато тих викликів, які були дуже актуальними для української нації 100 років тому, є ймовірними і зараз. Ці загрози нависли над Україною, а ви закликаєте всю країну якомога скоріше і міцніше об’єднатися і мобілізуватися, щоб не було повторення тих подій, які відбулися після проголошення єдиної Української держави (у 1919 році – ред.)».

Також до слова були запрошені начальник управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації Ігор Подолянець, представник від Асоціації міст України Тетяна Ревенко та голова Фастівської районної ради Геннадій Сиваненко.

Рефат Чубаров передав міському голові найдорожче для людей, які були так довго позбавлені права жити на своїй Батьківщині, – горнятко кримськотатарської землі, яка буде разом з землею з усіх регіонів України закладена на Соборній площі як символ об’єднання українських земель.

Також гості свята переглянули документальний фільм «Злука. День Соборності України» та отримали яскраві враження від святкового концерту, який подарував Академічний ансамбль пісні й танцю Національної гвардії України.

Під час заходу було презентовано книгу «Соборна Україна», яка мандруватиме регіонами України, кожен з яких докладатиме у неї свою сторінку. Готова книга буде представлена на Софіївській площі 22 січня 1919 року – у День Соборності України. Долучаться до створення української історії і діти, які протягом цього ж часу «писатимуть» книгу «Соборна Україна очима дітей». Вона вже відправилася з Фастова на Чернігівщину, а звідти переїжджатиме у інші області.

Захід продовжився на території Фастівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги (по вулиці Київській, 57), звідки стартувала Всеукраїнська естафета єднання - естафета успішних справ і результативних проектів, яка ініційована нашим містом і проходитиме під гаслом «Єднання задля добрих справ». Символом естафети стали дві долоні, з’єднані в рукостисканні, забарвлені у кольори нашого прапору.

Основна ідея розпочатої у Фастові Всеукраїнської естафети єднання – показати, що сила нашої нації в єдності, взаєморозумінні і взаємодопомозі. І не тільки єдності окремих регіонів, сходу і заходу країни, а й об’єднанні заради спільної мети, доброї справи влади та громадськості, різних організацій, установ та окремих громадян, порозумінні між людьми - прихильниками різних поглядів.

І приклад такої єдності продемонструвало наше місто – це проект майбутньої лікарні інтенсивної терапії, будівництво якої розпочалося за бюджетні кошти міста, а з часом до ремонту у медичному закладі погодилися долучитися підприємства, установи, організації та громадяни.

У цей день, крім згадок про героїчне і сумне минуле, багато говорили про плани на майбутнє, про бажання бачити наше місто процвітаючим та економічно розвинутим. Підтвердженням цього була презентація перспективного плану розвитку міста на 2019-2021 роки.

Наприкінці заходу, присвяченого об’єднанню українських земель, відбулося урочисте відкриття у Фастові Центру місцевого розвитку «ФастДевелопмент», пункту митного оформлення та закладення першого каменю у фундамент індустріального парку «ФастІндастрі». А під каменем залишили послання до нащадків, поміщене у герметичну капсулу.

Цього дня фастівчани всій країні показали приклад єдності, провівши на найвищому рівні такий масштабний Всеукраїнський захід, історичну важливість якого та значимість для сучасних і майбутніх поколінь важко переоцінити.

Олена Ракова

Поділитися

Коментарів 0 до "Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров підтимав відзначення 100-річчя підписання Передвступного Договору між УНР і ЗУНР у Фастові"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь