Фастівська художниця розмалювала 13 зупинок у селах району

Фастівська художниця розмалювала 13 зупинок у селах району

Окрасою мальовничих, щедро обдарованих природою сіл Фастівщини стали розписані фастівською художницею зупинки громадського транспорту, які радують око місцевих жителів та покращують настрій перехожим і проїжджаючим повз них.

Затишні українські хатки серед безкрайніх колосистих полів та зелених луків, літні пейзажі, що нагадують про тепло і життєдайне сонечко, глибока блакить водойм, над якими задумано схилилися дерева, пари лебедів чи лелек, як вічний символ кохання і вірності, прикрасили місця очікування автобусів. Усе це різнобарв’я природи ожило на стінах зупинок завдяки майстерності, натхненній праці і багатій творчій фантазії художниці Юлії Циганенко.

Юлія Миколаївна малює з дитинства, навчалася в художній студії в селищі Глеваха, де народилася й виросла. Не дивлячись на те, що в університеті отримала технічну спеціальність, не змогла противитися покликанню свого життя – живопису, продовжила малювати і почала навчати мистецтву інших. 11 років художниця живе у Фастові, 3 з них має власну студію, де малі і дорослі фастівчани, які відчувають потяг до прекрасного і не бояться забруднитися у фарбі під час створення свого шедевру, беруть уроки малювання. Учні за бажанням відвідують групові чи індивідуальні заняття, малюють акриловими, акварельними й олійними фарбами, кольоровими олівцями.

Перша персональна виставка Юлії Циганенко відбулася, коли їй було 12 років. Чотири рази картини виставлялися у Фастові, а зараз у національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського» беруть участь у художній виставці 14 картин Юлії Миколаївни та її учнів.

Роботи мисткині знаходяться у приватних колекціях у різних куточках України. Загалом продано більше 300 картин.

Уже 5 років художниця займається великомасштабними проектами – розписуванням зовнішніх чи внутрішніх поверхонь будівель. За цей час за допомогою акрилових фарб з’явилися її картини на стінах і стелях в Умані, Києві, Фастові, Василькові. Найбільшим замовленням, розповідає Юлія Циганенко, був заміський комплекс у селі Погреби Васильківського району, де вона розмальовувала 17 будинків в українському стилі.

Оздоблення зупинок у Фастівському районі почалося з села Пришивальня, де за підтримки заступника голови Фастівської районної ради Володимира Куценка Юлія Миколаївна прикрасила 3 зупинки.

Після цього талановиту художницю помітив депутат Київської обласної ради Олександр Волинець, який завжди підтримує добрі соціальні проекти земляків. Тож у співпраці з Олександром Леонідовичем та спільно з мешканцями сіл було перетворено на мистецькі роботи ще 10 зупинок у Томашівці, Оленівці, Великій і Малій Снітинці, Великій Офірні і Дорогинці.

«Часто мешканці самі просять, що намалювати на стінах, - каже Юлія Миколаївна. - Наприклад, говорять, що хочуть осінній пейзаж чи пару лебедів».

У холодну пору року, звісно, роботи проводити не можна. А от у наступному році, будемо сподіватися, художниця продовжить творити на стінах зупинок, а ми матимемо змогу помилуватися її роботами у інших селах Фастівського району.

Олена Ракова

Поділитися

Коментарів 0 до "Фастівська художниця розмалювала 13 зупинок у селах району"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь