У Фастові відбулися заняття з програмування для дітей мовою Scratch

У Фастові відбулися заняття з програмування для дітей мовою Scratch

Як за допомогою цікавої веселої гри та казкових персонажів навчити дітей програмуванню? Думаєте, це нереально? А от і ні! Я змогла переконатися в цьому, відвідавши уроки програмування в середовищі Scratch, які представник Молодіжної ради Фастова Наталія Савич проводила на базі НВК «ЛІТ-СЗОШ І-ІІІ ст. № 9» для дітей віком 8-12 років у рамках заходу «Легкий старт», присвяченому Тижню кодування ЄС.

У сучасному світі діти багато часу проводять за комп’ютерами, але в основному вони грають у комп’ютерні ігри, дивляться відео та спілкуються в соціальних мережах чи чатах. Scratch – це візуальна мова програмування для найменших, яка допоможе малюкам не тільки стати активними користувачами новітніх технологій, а й розвинути аналітичне мислення, винахідливість, краще розуміти динамічний світ. Уроки програмування у початковій школі навчають дітей мислити швидко і чітко, встановлювати логічний ланцюжок подій і передбачати, що буде далі.

Фастівчанка Наталія Савич за підтримки громадської організації «Зростаюче майбутнє» отримала грант на проведення заходу «Легкий старт», який проходив за ініціативи Meet and Code, що реалізується разом з Ресурсним центром ГУРТ за фінансової підтримки SAP. Захід був опублікований на двох міжнародних сайтах: meet-and-code.org та codeweek.eu/events, тому Фастів відзначився не лише в Україні, а й за її межами.

Відкриті практичні заняття з програмування тривали три суботи поспіль - 6, 13 та 20 жовтня. На уроках діти змогли поринути у цікавий світ інформаційних технологій, наглядно побачити, що програмування доступне кожному, а не тільки обраним. Під час навчання було опрацьовано декілька проектів у візуальній мові програмування Scratch, один із них показав дітям, як програмування може допомогти їм у навчанні вже сьогодні: за допомогою правильно зібраного програмного коду школярі могли за допомогою комп’ютера перевірити свої знання таблиці множення. Крім того, діти робили невеличкі самостійні творчі завдання та оцінювали роботи одне одного.

Усі учасники заходу отримали заохочувальні призи, а переможці були нагороджені сертифікатами на безкоштовне встановлення гри «Lightbot», що сприяє розвитку логічного мислення.

Молодіжна рада Фастова висловлює щиру подяку адміністрації НВК «ЛІТ-СЗОШ № 9» та директору закладу Наталії Ріпко за підтримку ініціатив активних батьків та надання приміщень і комп’ютерного обладнання для проведення заходу «Легкий старт» для дітей.

Вивчення програмування у юному віці розвиває в учнів навики та знання, які знадобляться їм у майбутньому, забезпечує новий підхід до освітнього процесу, показує, що програмувати може кожен.

Будемо сподіватися, що й надалі у місті завдяки спільним зусиллям активних громадян, державних та приватних структур буде підтримуватися традиція проведення таких захоплюючих занять для дітей, які привернуть їхню увагу до цікавого світу програмування.

 

Олена Ракова

Поділитися

Коментарів 0 до "У Фастові відбулися заняття з програмування для дітей мовою Scratch"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь