Кабмін презентував проект держбюджету: скільки дадуть українцям і на що витратять гроші

Кабмін презентував проект держбюджету: скільки дадуть українцям і на що витратять гроші

В Україні в 2019-му зростання ВВП складе 3%, ціни зростуть на 7,4%, а мінімальна зарплата збільшиться з 3723 до 4170 грн. Бюджет на субсидії складе 55 млрд грн, а на оборону витратять 209 млрд грн.

Про це йдеться в проекті державного бюджету на наступний рік, який в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова презентувала в Раді в п’ятницю, 21 вересня.

Як пояснила Маркарова, зростання доходів на 2% буде випереджати зростання цін. Також уряд перестав фінансувати культуру за залишковим принципом і передбачив підвищення зарплат: військові в наступному році будуть отримувати від 10 тис. грн / міс, співробітники поліції і ГСЧС – від 9 тис.

Основні цифри проекту бюджету-2019:

  • Зростання ВВП – 3%

Водночас світова економіка в наступному році, згідно з прогнозами МВФ і Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), покаже динаміку в 3,7-3,9%. Важливо відзначити, що країни, які розвиваються (до них відноситься Україна), можуть збільшувати темпи зростання ВВП швидше розвинених країн. Для України, за оцінками самого уряду і провідних економістів, “хорошим” зростанням може вважатися динаміка від 5% ВВП.

  • Інфляція – 7,4%

Ціни в наступному році зростуть всього на 7,4%, говориться в бюджеті. В цьому ж році варто очікувати інфляцію на рівні близько 9%. Правда, як показує досвід минулих років, Україні не завжди вдається утримати подорожчання в запланованих рамках.

  • Мінімальна пенсія:

з 1 липня – 1564 грн;

з 1 грудня – 1638 грн.

  • Прожитковий мінімум:

з 1 липня – 1936 грн;

з 1 грудня – 2027 грн.

  • Мінімальна зарплата:

з 1 січня – 4170 грн (зараз 3723 грн)

При цьому деяким бюджетникам, в тому числі вчителям, підвищення зарплат не передбачають, заявляють в Міністерстві освіти і науки.

  • Доходи держбюджету: 1,008 трлн грн
  • Видатки держбюджету: 1,094 трлн грн
За матеріалами Обозреватель

Поділитися

Коментарів 0 до "Кабмін презентував проект держбюджету: скільки дадуть українцям і на що витратять гроші"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь