У Фастові вшанували пам'ять видатного земляка легендарного козака Семена Палія

У Фастові вшанували пам'ять видатного земляка легендарного козака Семена Палія

Відзначаючи свято Походження Хреста Господнього (Перший Спас),  фастівчани традиційно вшановують пам'ять видатного земляка, великого полковника, військового діяча, легендарного козака Семена Палія. З нагоди дня народження біля його пам’ятника відбулися урочисті. В них взяли участь представники міської влади, активної громадськості міста, фастівського козацтва.

Настоятель Свято-Миколаївської парафії м. Фастів прот. Михаїл Данилів, вітаючи  присутніх із святами, закликав їх під час Успінського посту, який починається цими днями, думати не тільки про тілесне утримання, але й про  духовне. Згадувати нашу історію, пам’ятати і молитись за синів України, які боронили її від чужинців, своїми подвигами прославляючи її на віки.
 
Україна – особливий край, - мовив Настоятель. - Кожного разу коли справляється служба Божа, ми молимось за Бога і Богом любиму і Богом бережену матір нашу Україну. За часів Незалежності в нашій державі зведено понад 4 тисяч церков. Жодна країна світу не може цим похвалитись. Цим українці продовжують традиції своїх предків. Багато церков будував і Семен Палій. Одна з них стоїть і до нині славить наше козацьке місто і великого полковника.
 
Після чого була справлене  молитовне вшанування пам’яті козацького ватажка С. Палія та всіх, хто поліг за територіальну цілісність і незалежність України. Виступили перед присутніми з словами великої шани до тих людей, котрі в часи лихоліть не скорилися, та всупереч втратам боролися за волю та незалежність для своїх прийдешніх поколінь, закликаючи свято оберігати історію країни та славні традиції заступник міського голови О.Давиденко, Почесні громадяни Фастова автор пам’ятника Семену Палію А. Древецький та учасник бойових дій А. Абрамов, голова ради старійшин  В. Мазуренко. Кожен з них знаходив свої слова та наводив факти, які підтверджували суттєве значення постаті Семена Палія для історичної спадщини Фастова.

Учасники хору «Козацький оберіг» під керівництвом Станіслава Толстих натхненно виконали козацькі та українські народні пісні. 

Джерело: http://fastiv-rada.gov.ua

Поділитися

Коментарів 0 до "У Фастові вшанували пам'ять видатного земляка легендарного козака Семена Палія"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь