Леся Тхоржевська: «До кінця року фастівчани зможуть побачити, як розбудовується наше місто»

Леся Тхоржевська: «До кінця року фастівчани зможуть побачити, як розбудовується наше місто»

Для того, щоб фастівчани могли ближче познайомитися з роботою керівництва міста та органів місцевого самоврядування, «Наш Городок» вирішив завітати до міської ради і поспілкуватися з керуючим справами виконкому Лесею Тхоржевською. Леся Олександрівна розповіла про свої обов’язки згідно з розподілом обов’язків між міським головою, секретарем міської ради, першим заступником міського голови, заступниками міського голови, керуючим справами виконкому, роботу в команді Михайла Нетяжука, вимоги дрес-коду в міській раді та заохочення і покарання, які застосовуються до працівників виконкому.

 

Лесю Олександрівно, скільки років Ви працюєте на посаді керуючого справами виконавчого комітету? Де працювали до цього? Чи застосовуєте отриманий на попередній роботі досвід зараз?

 • Я працюю на цій посаді майже 2,6 роки, з 9 лютого 2016 року. До цього я працювала в ДЦ «Укррефтранс» інженером технічного відділу, потім на приватному підприємстві заступником генерального директора. У 2015 році разом з іншими членами команди міського голови Михайла Нетяжука я була обрана депутатом Фастівської міської ради і згодом отримала пропозицію від мера стати керуючим справами. Звісно, я й раніше працювала з людьми, тому певний досвід є, але специфіка роботи і бюджетна сфера - це зовсім інше.

Чому Ви погодилися працювати на цій посаді?

 • Мені завжди цікаво розвиватися як особистість. Я думаю, зупинятися на досягнутому у будь-якому віці не варто, і якщо є можливість, перспектива, бажання і натхнення, потрібно йти вперед, до нових цілей. Як говорять, знання за плечима не носити, тому в цьому році за рекомендацією міського голови я здала іспити і вступила до Національної Академії управління при Президенті України.

Чим займається керуючий справами виконкому? Які обов’язки і функції виконує?

 • Керуючий справами виконкому забезпечує виконання таких питань:

організаційного, правового, кадрового забезпечення, питань служби в органах місцевого самоврядування, організації роботи апарату міської ради та виконавчого комітету, розробки штатного розпису апарату міської ради та виконавчого комітету, організація розгляду звернень громадян, контроль за своєчасним розглядом службової документації, реєстрації громадян, проведення інвентаризації майнавиконавчого комітету, ефективне використання службового транспорту, організовує надання інформації для наповнення сайту Фастівської міської ради в межах питань, визначених розподілом обов’язків.

 • Контролює та координує діяльність відділів виконавчого комітету:
 • загальний відділ;
 • відділ управління персоналом (в межах доручень міського голови);
 • відділ по роботі із зверненнями громадян:
 • архівний відділ;
 • фінансово-господарський відділ;
 • відділ господарського забезпечення;
 • центр надання адміністративних послуг;
 • органи самоорганізації населення міста;
 • відділ державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, прав на нерухоме майно та їж обтяжень;
 • відділ ведення єдиного демографічного реєстру населення;
 • відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення.
 • Координує діяльність виконавчого комітету з такими територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади та сприяє діяльності на території міста:
 • Фастівського районного управління державної міграційної служби України в Київській області (в межах доручень).
 • Очолює постійно діючі комісії виконавчого комітету:
 • по наданню одноразової матеріальної допомоги громадянам міста;
 • по списанню обладнання, інвентарю та іншого майна з балансу виконавчого комітету;
 • робочу групу по перевірці в структурних підрозділах, організаціях, установах додержання законодавства про звернення громадян.

З якими питаннями до Вас звертаються люди?

 •  Громадяни звертаються до мене з різними проблемами. Щодо питань, пов’язаних з роботою  відділу ведення єдиного демографічного реєстру населення, відділу державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, прав на нерухоме майно та їх обтяжень, ЦНАП.

Я знаю, одним із проектів, який Ви куруєте, є співпраця міста з танкером «Фастів». Розкажіть детальніше про це.

 •  Саме наша команда співпрацює з танкером «Фастів» з липня 2016 року. Надаємо допомогу судну, але не за бюджетні кошти, а шукаємо спонсорів, благодійників серед підприємців і небайдужих громадян. У минулому році  завезли екіпажу  фарбу для облаштування танкера, на день корабля подарували пральну машину від громади міста, також допомагаємо у забезпеченні матеріально-технічної бази. До речі, 17 липня до нашого міста приїздили гості з фрегату «Гетьман Сагайдачний». Відбулася зустріч, під час якої члени екіпажу відвідали Фастівський краєзнавчий музей, а також вручили міському голові вірчі грамоти і запрошення взяти участь 21 липня у святкуванні 25-ої річниці підняття Військово-Морського прапора на фрегаті.

Скільки людей працює в апараті виконкому?

Чисельність апарату Фастівської міської ради та її виконавчого комітету складає108 чоловік.

Не секрет, що в міській раді існує дрес-код для працівників. Які є вимоги до зовнішнього вигляду співробітників?

 • До того, як я стала депутатом міськради, мені не доводилося заходити в стіни адмінбудинку рад. Але я завжди вважала, що в таких структурах усі повинні відповідати і посаді, і вимогам до посадових осіб, бо працівники міської ради – це публічні особи, а міська рада – це обличчя нашого міста. Я помітила, що мало хто дотримується правил ділового етикету в одязі, тому й запропонувала Михайлу Володимировичу розробити розпорядження про дрес-код. І в позаминулому році розпорядженням міського голови мою пропозицію реалізували. Основні рекомендації до одягу – це дотримання витриманої класичної форми в одязі. Разом з цим розпорядженням ввели бейджі, де вказані посада і прізвище та ім’я посадової особи.

У міській раді є штрафи за порушення трудової дисципліни? За що можуть оголосити догану співробітнику?

 • Замість штрафів у нас є система депреміювання – за порушення трудової дисципліни за погодженням безпосереднього керівника працівнику зменшують відсоток премії. Догани виносяться за порушення чинного законодавства або при підтвердженні службовим розслідуванням після систематичних скарг мешканців порушень посадовою особою норм законодавства чи невиконання посадових обов’язків згідно з посадовими інструкціями.

Які нововведені у роботі виконкому з’явилися під час Вашого перебування на посаді керуючої справами? Чи були створені нові відділи і посади?

 • Було створено відділ державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, прав на нерухоме майно та їж обтяжень, відділ ведення єдиного демографічного реєстру населення, відділ державно-будівельного контролю, сектор охорони здоров’я, у цьому році – сектор демократичних ініціатив.

Яких спеціалістів не вистачає для роботи у виконкомі?

 •  Дивно, що коли виконавчим комітетом Фастівської міської ради  оголошуються конкурси на вакантні посади, то часто в відділ управління персоналом подає свою кандидатуру лише одна особа. Можливо, це зумовлено кадровим голодом в Україні, чи кадровим голодом у нашому місті через близьке географічне розташування до столиці, адже молодь, закінчуючи вищі навчальні заклади, хоче залишитися в Києві, тому що бачить там більше перспектив. Але ми працюємо над цією проблемою. В соцмережах та на нашому сайті розміщено інформацію про стажування у виконкомі молоді. Тож запрошуємо і чекаємо.

Лесю Олександрівно, у Вас було бажання на цій роботі написати заяву на звільнення?

 • Коли в минулому році на одній із сесій міськради депутати вирішили, що вони відправлять у відставку всіх заступників і керуючу справами, чесно кажучи, був такий момент, що руки опустилися. Але наступного робочого дня, у понеділок, ми всі прийшли на роботу, згрупувалися як єдина команда і зосередились на виконанні своїх обов’язків.

Я вважаю, що прийде час, і громада міста розсудить, що було зроблено корисного і доброго заради добробуту міста. Коли я йшла на цю посаду, то чітко усвідомлювала, що хочузробити свій посильний внесок у розквіт Фастова. Команда Михайла Нетяжука мені дуже імпонувала, бо всі були налаштовані на кращі зміни в місті, ні в кого не було в думках використати депутатство чи посади для своїх особистих потреб. На мій погляд, уже багато зроблено, до кінця року фастівчани зможуть побачити покращення нашого міста. У минулому році ми разом з активними фастівчанами працювали над проектом Громадського демократичного простору на нашому П’ятачку.

Яким Ви бачите наше місто в майбутньому?

 • Я бачу Фастів гарним, квітучим містом. Мені дуже хочеться, щоб наша молодь не шукала собі роботу на стороні. Я хочу, щоб вони їздили в Європу відпочивати, на екскурсії, пізнавали світ, але залишалися працювати в нашому місті, тому що молодих фахівців дійсно не вистачає. Вірю в те, що невдовзі для будь-якого фастівчанина буде почесно працювати і жити саме у нашому рідному Фастові.

Спілкувалася Олена Ракова

Поділитися

Коментарів 0 до "Леся Тхоржевська: «До кінця року фастівчани зможуть побачити, як розбудовується наше місто»"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь