Що буде з «Вечірнім ринком»?

Що буде з «Вечірнім ринком»?

Уже понад півроку у Фастові не вщухають розмови про долю «Вечірнього ринку». Восени містом поповзли чутки, що приватне підприємство «Спортивно-комерційний клуб імені В. Качановського» планує побудувати на його місці супермаркет «АТБ».

Тим більше, стало відомо, що у 2012 році виконавчий комітет міської ради прийняв рішення про надання дозволу підприємству на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво торговельно-розважального центра. А після того, як депутати на сесії міської ради це рішення відмінили як прийняте з перевищенням повноважень, представники «СКК ім. В. Качановського» подали до суду і виграли його у найвищій інстанції –  Верховному суді. Але після цього народні обранці вдруге відмінили це рішення, додавши до проекту ще один пункт – посилання на порушені статті законодавства.

Приватні підприємці і їхні наймані працівники, побоюючись втратити свій бізнес і робочі місця, неодноразово виходили на мітинги і зверталися до міської влади з проханням підтримати їхню позицію і не лишати без роботи. А думки мешканців міста стосовно будівництва розділилися: дехто хоче купувати і надалі продукти на ринку, інші нарікають на його антисанітарний стан, а хтось не проти ще одного супермаркету у місті.

Крім того деякі фастівчани проти забудови на ринку, тому що нагадують, що згідно з законодавством України, якщо на орендованій землі буде побудована капітальна будівля, що буде приватною власністю, то і земля, фактично, перейде в постійне користування власників.

Але всі сторони дійшли згоди, що у такому вигляді, як зараз, «Вечірньому» не місце у центрі Фастова. Ринок терміново потребує капітальної реконструкції, але як її робити та за чиї кошти, щоб врахувати інтереси всіх зацікавлених осіб, а особливо звичайних фастівчан, поки домовитися так і не вдалося.

 

17 травня підприємці «Вечірнього ринку» звернулися до Громадської ради з проханням підтримати їхню позицію, яку вони виклали у зверненні, підписаному 113 представниками ринку. Громадська рада вирішила ретельно вивчити документ, врахувати думки всіх сторін і повідомити позицію більшості членів Громадської ради.

Наводимо частину звернення підприємницької громади:

«Підприємці завжди тяжко працювали, заробляючи на прожиття своїх сімей, сплачували податки, продовжують і надалі ретельно їх сплачувати, рівно як і орендну плату, однак вона не скеровується на потреби облаштування ринку. Орендар земельної ділянки (ПП «Спортивно-комерційний клуб ім. Віталія Качановського») не виконує свої договірні обов’язки перед міською радою навіть за умов наявності достатнього фінансування, і саме це має наслідком по суті штучні проблеми санітарного чи пожежного плану. Підприємці самотужки та за свій кошт змушені вирішувати питання забезпечення цивілізованого функціонування ринку.

Проте на даний час у діалозі з міською владою намітився прогрес у вирішенні питання про наступні дії з виправлення ситуації. Підприємці «Вечірнього ринку» надали міській владі ескізні пропозиції щодо реконструкції ринку для покращення сервісу надання торговельних послуг жителям та гостям міста Фастів.

Зважаючи на викладене вище, ми, підприємці «Вечірнього ринку», щиро сподіваємося, що місцева влада належно реалізує цілі та функції, встановлені для місцевого самоврядування Конституцією України та Законом України «Про місцеве самоврядування» та не допустить непрозорої комерційної забудови території «Вечірнього ринку» під прикриттям його реконструкції, яка призведе до непередбачуваних соціальних наслідків. Ми гарантуємо своє сприяння у реалізації планів стосовно цивілізованого підняття рівня благополуччя жителів міста Фастів».

 

Також ми звернулися за коментарем з приводу цієї проблеми до міського голови Михайла Нетяжука. Він повідомив нашому журналу наступне: «При розгляді цього питання потрібно брати до уваги, що є дуже велика кількість зацікавлених сторін: власники «СКК ім. В. Качановського», власники тих бізнесів, які здійснюють діяльність на території ринку, ті працівники, які працюють у підприємців. Крім того ми не повинні забувати про покупців, які ходять на ринок. Враховуючи це все, нам потрібно приймати зважене збалансоване рішення.

Фастівська міська рада на даний момент ще не бачить того варіанту рішення, яке б врегулювало зацікавленості всіх сторін, бо йдучи силовим шляхом відбору земельної ділянки, ми повинні усвідомлювати, що це дуже тривалий процес судових спорів з невідомим результатом. З точки зору законодавства про землю «СКК ім. В. Качановського» виконує договір оренди землі – він вчасно сплачує за неї кошти.

Якщо ми говоримо про саму організацію діяльності на «Вечірньому ринку», напевно, не зовсім ця якість послуг влаштовує фастівчан, тому що ідуть нарікання на певні порушення правил санітарії, протипожежної безпеки і т. ін. Тому це все потрібно вирішувати, узгоджувати. Я хочу нагадати, я на сесії міської ради озвучував, що планується найближчим часом з цього питання зібрати позачергову сесію міської ради. Робота над цим питанням триває».

 

Редакції «Нашого Городка» також вдалося поспілкуватися з власником «СКК ім. В. Качановського» Віталієм Качановським, який розповів про своє бачення вирішення цієї ситуації, та Миколою Войтенком, директором «Вечірнього ринку», що прояснив деякі нюанси у планах підприємства.

Віталій Качановський пояснює: «Ми плануємо зробити на «Вечірньому» цивільний красивий ринок, який має вписатися в інтер’єр міста, де людям буде комфортно працювати, а покупцям – приємно ходити за покупками.

Ринок буде частково перебудований, зміниться планування, зробляться під’їзні шляхи і комунікації, будуть виконані всі санітарні вимоги для ведення торгівлі продуктами харчування, тому його діяльність призупиниться приблизно на півроку (на час реконструкції всім бажаючим підприємцям нададуть місця для торгівлі в критих павільйонах біля Центрального речового ринку по вулиці Небесної Сотні, 7А). Потім там планується побудувати ряди з окремими маленькими магазинчиками для кожного підприємця. Вони будуть згруповані у певні сектори: м’ясний і молочний павільйони, зони для продовольчих і промислових товарів, квіти, магазини для бакалії, овочів та ковбасних виробів і курячого м’яса. Плата за оренду буде майже така ж сама, можуть змінитися лише комунальні послуги.

Також в окремих приміщеннях розмістяться кафе і лабораторія. Планується побудувати ще й двоповерхову будівлю, де не обов’язково має бути великий магазин, підприємці зможуть там орендувати приміщення для свого бізнесу.

Двоповерхова будівля збільшить майже на 3000 квадратних метрів площу, яку зможуть орендувати нові підприємці, що матимуть бажання відкрити або розширити свій бізнес.

У проекті закладено 55 соціальних місць, які будуть безкоштовно надаватися людям, що продають свою городину.

Попередня вартість проекту – понад 30 млн. грн., все це планується будуватися за кошти підприємства «СКК ім. В. Качановського», а приватні підприємці зможуть повернутися і орендувати свої торгові місця, як і раніше.

Микола Войтенко додає: «Ми хочемо побудувати двоповерхову будівлю і окремі торгові місця, а потім укладати договори оренди. Усі підприємці будуть далі займатися своєю справою. У наших інтересах, щоб вони після реконструкції повернулися назад і продовжували торговельну діяльність.

Підприємцям було запропоновано наперед укласти договори бронювання торгового місця, які заключили більше 40 осіб. Інші місця поки що вільні. Але вони просять не називати їхні прізвища, тому що бояться, отримують погрози».

Про свою мотивацію вкласти такі значні кошти у реконструкцію ринку Віталій Качановський говорить: «Я - фастівчанин, я тут виріс. Це місто мені не байдуже, і неважливо, де я живу зараз. У мене є можливість зробити щось для свого міста, залишити після себе якусь пам'ять не тільки як спортсмена, а й як підприємця. Я здивований, що більшість людей знають, що це буде гарний варіант, але бояться вийти і сказати, що вони ЗА цивілізоване місто, ЗА цивілізовану торгівлю. Адже потрібно думати не тільки про себе і сьогоднішній день, а й про майбутнє. Скільки людей від’їжджають за кордон, а ми можемо збільшити кількість робочих місць, дати людям роботу».

Скасування міською радою рішення про надання дозволу на виготовлення проектно-кошторисної документації Віталій Миколайович коментує так: «У договорі оренди землі, який з нами заключила попередня влада, написано, що ми повинні зробити реконструкцію ринку і побудувати торговельно-розважальний комплекс. Тому ми звернулися за дозволом на виготовлення проектно-кошторисної документації.

Є рішення Верховного суду. І люди, які заважають будівництву на «Вечірньому ринку», виступають проти закону, проти держави. Ми ж живемо в цивілізованому суспільстві, є закон, і його потрібно притримуватися. Тому ми збираємося йти законним шляхом і будемо знову звертатися до суду і до прокуратури».

Далі буде…

 

Олена Ракова

Поділитися

Коментарів 0 до "Що буде з «Вечірнім ринком»?"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь