Про техніку на умовах лізингу, громадські туалети та пам’ятник захисникам прозвітував мер Фастова

Про техніку на умовах лізингу, громадські туалети та пам’ятник захисникам прозвітував мер Фастова

17 травня відбулася зустріч міського голови Михайла Нетяжука з журналістами, на якій він повідомив, що 24 і 25 травня у Фастові будуть проводитися обласні командно-штабні навчання з цивільного захисту, а також відповів на питання про придбання містом техніки в лізинг, створення громадських туалетів, чому саме середу обрали днем для пільгових перевезень пасажирів, остаточний вигляд пам’ятного знака загиблим воїнам та конфлікт на єврейському кладовищі.

 

На яких умовах Фастів отримає спецтехніку

На позаминулій сесії міської ради депутати внесли зміни в рішення про надання дозволу комунальному підприємству «Фастів-благоустрій» на укладання договору для придбання техніки на умовах фінансового лізингу, а саме вписали в нього відсутні раніше умови угоди. Таким чином місто бере техніку в оренду і виплачує банку лізингові платежі та проценти, а після закінчення терміну договору має право викупити її. Як стало відомо, буде придбано вісім одиниць техніки на суму, що не повинна перевищувати 8,5 млн грн., а договір міська влада укладає з АБ «Укргазбанк». При цьому місто повинно сплатити авансовий платіж – 30 % від суми договору фінансового лізингу, а відсоткова ставка складе 19,6 % річних у гривні. Строк лізингу становить 36 місяців.

Міський голова зазначив, що спецтехніка буде використовуватися для дільниці ремонту доріг – це каток, автонавантажувач з фрезою, трактор, автомобіль для перевезення обладнання та персоналу і т. ін. «Якщо все буде гаразд, то до кінця червня фастівчани побачать цю техніку», – каже мер. Крім цього перелічені машини будуть застосовуватися не лише для ямкового ремонту доріг, а й під час ремонту тротуарів і прибудинкових територій.

Основною перевагою придбання техніки в лізинг є те, що вже найближчим часом все необхідне для ремонту доріг обладнання буде в місті, а якщо купляти спецтехніку поступово і за повну вартість, то доведеться чекати ще декілька років, поки буде повністю укомплектована дільниця для ремонту доріг. «Щоб цього не сталося, краще взяти техніку одразу і почати роботу, а потім розплачуватися за неї», - говорить Михайло Володимирович.

Крім цього, тепер не треба оголошувати тендер на дорожні роботи (лише на придбання матеріалів для ремонту), які буде здійснювати міське комунальне підприємство.

 

Громадські туалети будуть у супермаркетах

Часто у Фейсбуці фастівчани цікавляться питанням, чи передбачено де-небудь у центрі міста встановлення або побудування громадських туалетів, на відсутність яких жителі міста неодноразово нарікали. На це питання Михайло Нетяжук відповів журналістам, що проблема розглядалася і зараз досягнута домовленість з двома магазинами «Сільпо», які скоро розпочнуть свою роботу у Фастові (один – по вулиці Соборній біля друкарні, а другий – у будівлі, де колись був магазин «Росичі»), про те, щоб на першому поверсі вони облаштували громадські туалети.

Таке рішення міської влади очільник міста пояснює тим, що встановити громадський туалет – це не проблема, але його ще треба обслуговувати і підтримувати в належному санітарному стані. «Тому якщо такі соціальні функції візьме на себе бізнес, це буде найкращий варіант і для мешканців, і для міста», – каже міський голова.

 

Чому середа стала днем для перевезення пільговиків

Михайло Володимирович пояснив, чому саме середу обрано днем, коли пенсіонери можуть їздити в міському транспорті безкоштовно. Понеділок і п’ятниця – це пікові дні для пасажирських перевезень, коли відбувається певна міграція населення, фастівчани їдуть на роботу і навчання або повертаються додому. Щоб не створювати додаткове навантаження на техніку та скупчення людей у транспорті, середу визначили найкращим варіантом для безкоштовних пасажирських перевезень. Крім цього, у цей день у багатьох державних структурах здійснюється прийом громадян, і це теж враховувалося при прийнятті рішення.

 

Остаточний вигляд пам’ятника загиблим воїнам затвердили

Мер повідомив, що на зустрічі з матерями і дружинами загиблих військовослужбовців, яка відбулася 16 травня, знову проговорили зовнішній вигляд пам’ятного знаку, що буде знаходитися навпроти Палацу культури між собором Святого Миколая і Школою народної майстерності. Він буде складатися з трьох частин: скульптури воїна з українським прапором в руках, а зліва і справа від неї розмістяться дві стели, на яких будуть написані імена загиблих військовослужбовців, слова «Слава Україні» та «Героям слава» і герб України.

Ці роботи вже розпочалися: пам’ятник виготовляють, міська рада врегулювала земельні питання, і до кінця травня планується перенесення павільйонів біля собору Святого Миколая та облаштування площадки для роботи на цій ділянці.

Також перед адмінбудинком рад планують встановити банер на металевій конструкції з фотографіями героїв. Біля нього передбачатиметься місце для квітів та свічок на знак шани нашим захисникам.

 

Конфлікт на єврейському кладовищі

Не всім фастівчанам відомо, що в нашому місті на єврейському кладовищі похований відомий єврейський святий Авраам Малаах, і паломники з усього світу приїжджають до Фастова вшанувати його пам'ять. У минулому році міська влада пішла назустріч єврейській громаді і надала в оренду земельну ділянку для облаштування на кладовищі громадського туалету і приміщення для сторожів. Але не всі жителі міста задоволені тим, що значна кількість туристів приїжджають вклонитися святому. Особливі нарікання паломники викликають у мешканців вулиці О. Цьопича, де знаходиться кладовище.

Нещодавно була проведена зустріч представників міської влади з жителями вулиці через звернення голови єврейської громадської організації щодо конфліктної ситуації, яка сталася під час приїзду туристів з Канади. За словами мера, з мешканцями обговорили питання облаштування умов для туристів та важливість недопущення будь-яких проявів антисемітизму.

«Коли ми говоримо про те, що місто Фастів – це місто єднання, ми повинні розуміти, що в місті Фастові є представники багатьох національностей і багатьох релігій, – зазначив Михайло Нетяжук. – У тому числі у нас в місті на єврейському кладовищі є одна зі значних єврейських святинь. І толерантне ставлення одне до одного, взаємна повага – це одна з основних ознак європейської країни, європейського суспільства». Також очільник міста нагадує, що є певні політичні сили, які намагаються посіяти розбрат в нашому суспільстві. «Я вдячний фастівчанам за їхню мудрість, виваженість, у тому числі і в даній ситуації, - говорить мер. – Адже недопущення будь-яких конфліктів в нинішній час – це в тому числі і питання державної безпеки. Коли до нас приїжджають гості з Канади, США чи Ізраїлю, ми повинні розуміти, що вони, крім певного враження про наше місто як про об’єкт туризму чи релігійну святиню, формують ставлення до нашого міста в цілому у світі. І дуже важливо, щоб про нас говорили як про успішне місто, як місто комфортне для вкладення інвестицій, адже ось такими дріб’язковими конфліктами може зруйнуватися дуже багато, адже в сучасному світі репутація і імідж – це дуже важливо».

Підготувала Олена Ракова

Поділитися

Коментарів 0 до "Про техніку на умовах лізингу, громадські туалети та пам’ятник захисникам прозвітував мер Фастова"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь