Лікарняні в Україні оформлятимуть по-новому: що варто знати

Лікарняні в Україні оформлятимуть по-новому: що варто знати

Міністерство охорони здоров'я України змінює систему виписування лікарняних листів. Про це в інтерв'ю РБК-Украина заявив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Друга причина необхідності виклику лікаря додому - це отримання лікарняного. Ми зараз змінюємо систему виписування лікарняних. Мені б хотілося, щоб до кінця року ми це встигли зробити. Тому що ми плануємо сформувати таку систему, коли відпаде необхідність викликати лікаря в перші дні хвороби для того, щоб отримати лікарняний лист. Ці причини виклику лікаря додому ми приберемо і відкриємо дорогу для нормальних відносин лікаря і пацієнта", - повідомив Ковтонюк.

При цьому Ковтонюк не уточнив, яким чином буде проводитися реформа лікарняних.

"Поки я не можу розкривати всі карти, оскільки над цим працюють, крім МОЗ, Міністерство соціальної політики та Фонд соціального страхування, який виплачує гроші за лікарняним. По більшості параметрів ми досягли консенсусу. Це буде серйозне спрощення процедури їх отримання, яка влаштує і роботодавців, і Фонд, і нас. Ми хочемо розвантажити лікаря від необхідності оформлення лікарняного, оскільки це - не питання лікування, а соціальних виплат. Лікар буде брати участь у цьому процесі тільки для того, щоб засвідчити факт захворювання", - зазначив він.

Нагадаємо, нещодавно набрав чинності  Закон “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”. Одним з його нововведень стане введення електронного реєстру лікарняних.

Попередньо озвучувалася, що це буде виглядати так: щоб відкрити лікарняний, лікарю потрібно буде внести дані пацієнта до спеціального реєстру, і роботодавець в режимі онлайн зможе перевірити, чи дійсно його співробітник перебуває на лікарняному.

Згадуючи, скільки часу і сил забирає забіг по кабінетах з неофіційною назвою “збери всі можливі підпису та печатки”, і як доводиться іноді чути від знайомих, що через неправильне оформлення забіг доводилося повторювати, таке нововведення здається одним з найпотрібніших.

Над створенням електронного реєстру листків непрацездатності працюють Мінсоцполітики, МОЗ та Фонд соціального страхування спільно з проектом “Разом проти корупції”. Мета – полегшити життя всім учасникам цього процесу: пацієнтові, лікарю і роботодавцю, а також побороти корупційну складову – видачу фіктивних довідок.

Концепція реєстру передбачає, що лікар зможе оформити електронний листок непрацездатності з будь-якого засобу інформатизації (комп’ютер, планшет, смартфон). Вхід лікаря в особистий кабінет в системі реєстру буде аналогічним системі банку Приват 24. У реєстрі буде відображатися час видачі листка непрацездатності, заклад охорони здоров’я і лікар.

Терміни старту впровадження електронного реєстру лікарняних ще не відомі, але вже зрозуміло точно – перехід на “цифру”, як це давно зробили інші країни, невідворотний.

Поділитися

Коментарів 0 до "Лікарняні в Україні оформлятимуть по-новому: що варто знати"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь