Фастів може похизуватися власною кіностудією

Фастів може похизуватися власною кіностудією

11 травня 2018 року відбулася офіційна презентація студії «Фастів Фільм».

Це перша громадська студія, створена за умовами конкурсу проектів Бюджету участі, коли ідеї фастівчан фінансуються із міського бюджету. Минулого року партиципаторне бюджетування вперше стартувало в нашому місті. Проект кіностудії «Фастів-Фільм» тоді отримав друге переможне місце та разом з тим і можливість втілення власної ідеї у життя.
 
Сьогодні студія розташовується в міському Палаці культури, колишньому складському приміщенні, де було зроблено ремонт. Для потреб кіностудії за кошти міського бюджету, а за минулорічними умовами Бюджету участі це 150 тисяч грн., було придбано необхідне обладнання: дві камери зі змінними об’єктивами, два комплекти студійного світла, комп’ютер для монтажу, обладнання для запису звуку, спеціальне полотно, а ще штативи, фільтри, картки пам’яті, акумулятори та ін.
 
Здавалося б, проект реалізовано. Але як зазначив міський голова Михайло Нетяжук під час офіційного відкриття кіностудії, це лише початок. Початок великого творчого шляху. Але вже зараз фастівчани можуть побачити, що таке «демократія в дії» та реальна співпраця влади і громади Фастова.
 
На церемонію відкриття кіностудії «Фастів Фільм» завітали усі, хто доклав чимало зусиль для її створення. Це люди, які на різних етапах реалізації проекту допомагали її автору та ідейному натхненнику Сергію Гордєєву втілювати в життя свою мрію – створення в місті кіностудії.
Варто зазначити, що студія працюватиме не лише над створеннями відеофільмів. Одна із головних задач, яку ставлять перед собою її засновники – навчання. Вже зовсім скоро буде розроблено план занять, де фастівчани будь-якого віку зможуть навчитися знімати та монтувати фільми, правильно обирати ракурси та виставляти робочі інструменти.
 
В місті реалізовано ще один проект Бюджету участі. Проект амбітний, далекоглядний та націлений на перспективу. І якщо кіномистецтво та створення кіно для Фастова – не новинка, то створення кіностудії – то вже серйозний для міста крок. І хто знає, може найближчим часом саме фастівські фільми займатимуть місця на престижних кінофестивалях. На це, як зазначив Сергій Гордєєв, і розраховують ініціатори створення міської кіностудії «Фастів Фільм».
 
Джерело: http://fastiv-rada.gov.ua

Поділитися

Коментарів 0 до "Фастів може похизуватися власною кіностудією"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь