Найбільший в Україні телескоп встановлено на Одещині

Найбільший в Україні телескоп встановлено на Одещині

На Одещині встановили найбільший в Україні телескоп.

Особливість телескопа в тому, що його створили на території обсерваторії університету імені Мечникова, передає місцевий телеканал "Град".

За словами директора астрономічної обсерваторії Сергія Андрієвського, діаметр дзеркала приладу становить 80 сантиметрів.

"Для наших можливостей - це був пік нашої роботи. Довелося знайти людей, які зроблять оптику, механіку, електроніку. І ми це зробили. І сьогодні телескоп видає наукову продукцію. Він працює на потреби контролю космічного простору", - розповів Андрієвський.

Він також додав, що кошти на створення приладу надали меценати, які захоплюються астрономією.

"Усього ж на території університетської обсерваторії – п'ять телескопів. З них три в робочому стані, а ще два планують запустити найближчим часом", - додав Андрієвський.

До речі, у Харківській області вже вдало працює відомий у всьому світі український радіотелескоп, про який в самій Україні мало хто знає. Площа 20-ти футбольних полів. Більше двох тисяч антен, які вловлюють електромагнітне випромінювання на краю Всесвіту.

Радіотелескоп УТР-2 побудували в 1969 році. І до цього дня він залишається найбільшим і найдосконалішим у світі інструментом радіоастрономічних досліджень.

Якщо оптичний телескоп – як, наприклад, підзорна труба – показує тільки видиме світло. УТР-2 ловить недоступні оку радіохвилі. Саме на них працює телебачення і мобільний зв'язок. Такі ж – тільки іншої частоти – лунають від планет, зірок і туманностей. Зараз поруч УТР-2 розростається система антен нового покоління.

Поділитися

Коментарів 0 до "Найбільший в Україні телескоп встановлено на Одещині "

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь