У Фастові дві сім'ї судяться за право вдочерити маленьку дівчинку

Справа про всиновлення на Київщині переростає у народний бунт. До суду, де вирішують долю чотирирічної дівчинки, прийшло кілька десятків небайдужих містян. Вони підтримують батьків, у яких забирають прийомну дитину. Випуск ТСН.19:30 за 30 березня 2018 року.

Активісти не розуміють, як можна забирати дівчинку в родини, котра стільки вклала в її виховання, а дорослих дитина сама називає своїми татом і мамою. "Це дикість, це низько", - кажуть люди. Справи про всиновлення розглядають у закритому режимі, тож жителі Фастова чекали знадвору, а поки тривало засідання, збирали підписи під зверненням до президента, уповноваженого з питань дітей і всіх міських та обласних чиновників з метою дозволити Слободянам удочерити дівчинку.

Боротьба іде за 4-річну Ліну – це третя прийомна дитина в родині. Рік тому її покинули родичі біологічної матері. Фізично вона була здоровою, проте страшенно виснаженою, відставала у розвитку, не вміла їсти і не знала, що таке туалет. Найскладніше було встановити контакт – дитина або впадала в істерики, або ні на що не звертала увагу. Нині це вже позаду, бо родина Слободянів упоралася з вихованням.

Біологічна мама Ліни померла три місяці тому, тож донька успадкувала 2-кімнатну квартиру у центрі Фастова. І раптом у Ліни знайшлися родичі, котрі в ультимативній формі зажадали всиновлення дитини. Слободяни готувалися до цієї процедури, але зібрати все необхідне не встигли – у службах згадали, що у прийомного батька інвалідність, тож довелося заново все переробляти тільки на маму. А тим часом родина дізналася, що інша пара вже відсудила в них дитину. Це стало для Слободянів справжнім ударом, бо вони розраховували на пріоритет, з огляду на власний внесок у життя Ліни.

"Пріоритет при наявності двох кандидатів на усиновлення. В даному випадку ми маємо дві рівнозначно гарні, добрі сім’ї, які будуть гарними батьками для цієї родини, але пріоритет надається тій родині, в якій уже зараз проживає дитина", - вважає фахівець відділу у справах сім’ї Фастівської міськради Жанна Бортовська. Чому дитину вирішили віддати людям, які бачили її всього чотири рази, а не тим, з ким вона прожила останні півтора року, соцслужба не коментує.

До всього, у справі вирішили змінити суддю, тож для родини все почнеться спочатку. На оскарження рішення про всиновлення вони  мають 20 днів. Також Слободяни подаватимуть позови проти соцслужб і планують створити рух, який би захищав таких, як вони. "Здається, що прийомні родини використовують, як перевалочний пункт. Вони виходжують, от вона виросла красива, і виходить, як товар її виставляють: давайте усиновлюйте, платіть за неї гроші. Створити новий закон по захисту прийомних родин, щоб такого ніколи в житті не відбувалося", - вважає Максим Слободян.

Поделиться

Комментариев 0 к "У Фастові дві сім'ї судяться за право вдочерити маленьку дівчинку"

Добавить комментарий

Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь