АТО на Донбасі замінять на операцію Об'єднаних сил

АТО на Донбасі замінять на операцію Об'єднаних сил

Антитерористична операція на сході України триватиме до указу президента України Петра Порошенка про оголошення початку операції Об’єднаних сил.

Про це в інтерв'ю "5 каналу" повідомив командувач операції Об'єднаних сил (ООС) Сергій Наєв.

"Генерал-лейтенант Забродський Михайло Віталійович - він на даний час є керівником антитерористичної операції на сході нашої країни. Антитерористична операція - вона продовжується, і буде діяти доти, доки президент України своїм указом не оголосить про початок операції Об’єднаних сил. Це відбудеться тільки після того, як мною як командувачем та мені підлеглим об'єднаним оперативним штабом будуть здійснені певні заходи з підготовки цієї операції, зокрема планування, які триватимуть деякий час", - заявив він.

За його словами, ці терміни "не будуть тривалими".

"У мене вже є визначені часові показники, до якого часу я маю завершити підготовку до цієї операції, здійснити доповідь начальнику Генерального штабу головного командування Збройних сил України і в подальшому президентові України. Та після затвердження цих дій і планувальних документів і відбудеться захід з початку операції", - повідомив Наєв.

Нагадаємо, 16 березня президент Петро Порошенко заявив про завершення антитерористичної операції та перехід до операції Об’єднаних сил. За його словами, у підпорядкування керівництву Об'єднаних сил переходять представники інших військових формувань, правоохоронних органів, залучених до виконання завдань на Донбасі, керівництво ними покладається на командувача Об'єднаними силами.

Президент зазначив, що під час АТО силовими підрозділами України були звільнені дві третини окупованого Донбасу. «В серпні (2014 року) розпочалась збройна агресія проти нашої незалежної держави. Наші героїчні сили утримали звільнені Слов’янськ, Маріуполь, Сєверодонецьк, Краматорськ, Костянтинівку, відновили там державний суверенітет», - додав він. «АТО є найголовнішим, чим ми завжди маємо пишатися. Саме тому, що АТО впевнено наближалася до швидкого та переможного завершення, Росія й кинула свої регулярні підрозділи на допомогу вишколеним найманцям – бойовикам», - наголосив Порошенко.

«Тепер уже і юридично АТО завершується. Я дуже дякую Верховній Раді України за те, що вона майже конституційною більшістю підтримала мій закон про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях», - підкреслив він.

«Цим законом, де викладена моя стратегія реінтеграції Донбасу в Україну…ми змінюємо формат цієї операції, керівництво переходить до ЗСУ, операцію (АТО – УНІАН) змінено на операцію Об’єднаних сил, в підпорядкування керівництву Об’єднаних сил переходять представники інших військових формувань, правоохоронних органів, залучених до виконання цих завдань, керівництво ними покладається на командувача Об’єднаних сил», - зазначив президент.

Поділитися

Коментарів 0 до "АТО на Донбасі замінять на операцію Об'єднаних сил"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь