Круглий стіл у Фастові «Місцеве самоврядування як основа сталого розвитку»

Круглий стіл у Фастові «Місцеве самоврядування як основа сталого розвитку»

Наш час потребує лідерів нової формації, людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно, генерувати нові ідеї та приймати нестандартні рішення. Сьогодні, коли в Україні формується справжнє громадянське суспільство, дуже важливо, щоб молодь безпосередньо брала участь у формуванні місцевих громад та була залученою до прийняття рішень на місцевому рівні.

Особливе місце в цьому напряму має відводитись учнівській молоді, яка ще з шкільної парти, ознайомившись з засадами місцевого самоврядування, повинна з почуттям єдиної родини в подальшому отримати можливість долучатись до процесів, що обумовлюють розвиток міста, формують його європейське обличчя. Таку ідею заклав Фастівський центр позашкільної роботи у «круглий стіл» з окресленою темою: «Місцеве самоврядування як основа сталого розвитку».
Метою ж зустрічі було ознайомити лідерів учнівського самоврядування з організацією роботи апарату і відділів виконавчого комітету, функціями, змістом діяльності депутатів міської і обласної ради,  налагодити діалог та співпрацю між депутатами міськради та шкільними лідерами та наголосити школярам на тому, що формування майбутніх лідерів місцевого самоврядування починається для них вже тепер, за шкільною партою.
 
Вела круглий стіл І. Петренко – координатор міської ради учнівського самоврядування, керівник гуртка «Принципи учнівського самоврядування» ФЦПР. В засіданні взяли участь Г. Майданюк - директор ФЦПР, З. Набокова, керівник гуртка основи державотворення, представники управління освіти та закладів з позашкільної роботи. Презентувала діяльність МРУС її голова Юлія Демиденко. З учнями щиро спілкувались помічник депутата Київської обласної ради О. Волинця, депутат районної ради - С. Барановський, депутати міської ради О. Бабенко і С. Наливайко, І. Безкровна – начальник міського управління культури, молоді та туризму.
Народні обранці не приховували аспекти депутатські роботи, наводили приклади результатів їхньої діяльності на обласному та місцевому рівні, наголошуючи, що виховання свідомого підростаючого покоління, активних громадян суспільства з шкільних років, спонукання до творчої праці – одне із пріоритетних завдань міської влади. Також було запропоновано ряд заходів, які можуть зацікавити школярів, щоб згодом у співпраці з депутатами - вже разом втілити їх в життя.
 
І. Безкровна запропонувала узгодити плани роботи управління культури, молоді та туризму і міської ради учнівського самоврядування, запросила долучитись до конкретних справ по створенню у місті молодіжних клубу та центру.
Учасники засідання, обговоривши шляхи співпраці депутатів Фастівської міської ради, управління культури, молоді та туризму, Молодіжного уряду м. Фастова з лідерами міської ради учнівського самоврядування, прийняли рішення, яке сприятиме залученню учнівської молоді до процесу місцевого самоврядування, що, в першу чергу, дозволить дітям розкрити свій потенціал, а їх креативне мислення зможе допомогти міській раді внести якісь інновації у процес управління містом.
 
Джерело: http://fastiv-rada.gov.ua

Поділитися

Коментарів 0 до "Круглий стіл у Фастові «Місцеве самоврядування як основа сталого розвитку»"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь