Як фастівчани зиму проводжали

Як фастівчани зиму проводжали

Весна близько. І в цьому впевнені чи не всі фастівчани, які в суботу зібралися на площі Перемоги, щоб відсвяткувати Колодія (Масляну) та разом провести зиму.

 
Вже традиційно – під час таких гулянь кожен містянин мав змогу знайти собі розвагу до душі. На площі діяло чимало різноманітних локацій. На одній із них чоловіки виявляли молодецтво у спритності та вмінні вилізти на височенний стовп. Переможців чекали подарунки у мішках – продуктові набори. Варто зазначити, що бажаючих випробувати  свої сили виявилось чимало. Та попри усі складнощі завдання, усі чотири призових мішечки знайшли своїх власників. Ще чоловіки могли похизуватись силою своїх рук в змаганнях із армреслінгу та гирьового спорту. Переможці змагань отримали цінні призи та подарунки.
Ласуни також не залишились без задоволень: їх спокушало різноманіття смаколиків. А на площі їх було чимало. Комітети самоорганізації населення міста частували фастівчан млинцями, варениками, пиріжками та іншими наїдками, запрошуючи до святково вбраних палаток. Також скуштувати млинці на будь – який смак містяни могли на «польовій кухні», які готували козаки разом із освітянами та відвідати смачнючого кулішу. Окрім цього, гостям свята пропонувалося ще чимало інших наїдків.
Під час свята можна було ще й витратити кошти на потрібні для дому чи родини речі. Адже працював святковий ярмарок, де пропонувалися дерев’яні та глиняні вироби, вишиванки із льону та ще багато цікавих та корисних речей. Цікаво було пройтися алеєю майстрів, де фастівські майстрині представляли свої поробки.
Ну і, звичайно ж, чудову концертну програму фастівчанам подарували творчі колективи – зразковий вокально-хореографічний ансамбль «Калиновий віночок» (кер. Н. Смовж), «Козацький хор» під керівництвом С.Толстих, філія РВК ПАТ «Укрзалізниця», центр позашкільної роботи, народний хор під керівництвом Л.Максюк «Дзвінкова криниця», народний вокальний ансамбль «Криниченька» під керівництвом В. Задої. Своєю майстерністю і творчим запалом вони створювали присутнім справжній весняний, піднесений, святковий настрій.

Отже, минулої суботи фастівчани переконливо довели, що дорога весні до нашого міста відкрита. А щоб вона впевненіше крокувала, ласкаво припросили Зелену Красуню, на завершення свята спаливши опудало Марени – символу зими та злого духу.
 
Джерело: http://fastiv-rada.gov.ua

Поділитися

Коментарів 0 до "Як фастівчани зиму проводжали"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь