30 000 тонн відходів планують спалити у Фастові без належної експертизи, - екологи

У Фастові відбулась акція проти спалювання відходів місцевим підприємством. Екологи кажуть про те, що підприємство просто не має для цього потужностей.

Гості ефіру — провідний юрисконсульт Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» Софія Шутяк та еколог організації Алла Войціховська.

Алла Войціховська: 8 лютого першим питанням на сесію виносилося питання щодо заборони спалювання полімерних відходів в твердопаливному котлі, який не розрахований на спалювання полімерних відходів. Це питання ініціювалося активістами Фастова і депутатами. Саме за це питання проголосували всі 30 депутатів, які були присутні. Голосували за рішення звернутися до правоохоронних органів.

На території Фастова знаходиться підприємство «Еко-Втор», яке переробляє полімерні відходи. В квітні минулого року воно розмістило заяву в ЗМІ про екологічні наслідки. Цією заявою підприємство оголосило, що воно буде спалювати відходи переробки і залишки кришок від PET-пляшок на твердопаливному котлі. На ці відходи Міністерство екології та природних ресурсів надало позитивний висновок щодо ввезення на територію України 30 тисяч тонн відходів з Індії, Пакистану. Ми побачили також відходи із Саудівської Аравії, Бразилії. Це пластикові полімерні відходи.

У сертифікаті для отримання висновку Мінприроди зазначалося, що у сировині немає полівінілхлоридів, які при спалені у твердопаливному котлі, отруюють довкілля діоксинами. Нас, екологів, хвилює, що на територію України ввезені відходи, контроль за якими жоден контролюючий орган не здійснив, тобто ніхто не знає, що в цих відходах.

Щоб поліетилентерефталат не приніс шкоди довкіллю, його треба спалювати за температури понад 850 градусів, а цей котел зовсім не призначений для такого спалювання. Василь Шандро: Ви, екологи, вважаєте, що ці речовини, які тут спалюються, поза нормами, які дозволила Державна екологічна служба?

Софія Шутяк: Державна екологічна служба не давала ніяких дозволів. Є окремі органи, які дали окремі висновки. Мінприроди дозволило ввозити на територію України під виглядом сировини відходи з інших країн на підставі сертифікату. Цей сертифікат видала сама китайська компанія, яка ввозила. Згідно з даними цієї компанії тут немає небезпечних речовин. Але ж ніхто не аналізував склад сировини.

Повну версію розмови дивіться у відео.

Джерело: Громадське радіо

Поделиться

Комментариев 0 к "30 000 тонн відходів планують спалити у Фастові без належної експертизи, - екологи"

Добавить комментарий

Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь