Педіатри повернуться в дитячу поліклініку

Педіатри повернуться в дитячу поліклініку

11 січня відбулася 36-та сесія міської ради, скликана у відповідь на депутатський запит Івана Неживого. Він разом з іншими опозиційними депутатами підтримав ініціативну групу фастівських мам, обурених розміщенням педіатрів на 3-му поверсі дорослої поліклініки, куди лікарі переїхали після розірвання договору оренди дитячої консультації.

Цього дня сесійна зала була заповнена небайдужими до цієї резонансної проблеми фастівчанами: тут зібралися медперсонал з дитячої консультації та Фастівського центру первинної медико-санітарної допомоги (колишньої ЦРЛ), мами з дітьми, громадські активісти, представники районної ради та районної державної адміністрації та багато інших. Сесійне засідання було довгим і насиченим та тривало майже 4 години, хоча на порядку денному цього разу було лише два питання: про укладання договору оренди приміщення дитячої поліклініки за адресою вул. І. Ступака, 11 та про дострокове припинення депутатських повноважень депутата від ВО «Батьківщина» Віктора Гарвони відповідно до його заяви (яке, до речі, так і не підтримала достатня кількість народних обранців).

Присутні почули багато емоційних виступів, було озвучено й чимало звинувачень на адресу одне одного. На жаль, неприємно вразило невміння деяких фастівчан стримано вислухати опонента, тож присутні у залі не всім бажаючим дали можливість донести свої думки і захистити власні погляди. Хоча міський голова Михайло Нетяжук надавав право виступити усім учасникам засідання.

Часто лунали крики «Ганьба» та образливі слова, особливо в бік тих, хто захищав ідею створення у Фастові міської лікарні на базі колишньої залізничної і дитячої поліклініки. Дехто з активістів навіть блокував двері, щоб під час короткої перерви ніхто з народних обранців не міг покинути сесійний зал до прийняття справедливого рішення.

Зрештою, після довгої і бурхливої полеміки спільними зусиллями представників міської і районної влади, лікарів та фастівських мам вдалося опрацювати рішення, яке задовольнило всіх. Таким чином, вирішили надати частину приміщення дитячої консультації по вулиці І. Ступака площею 300 кв. метрів Комунальному закладу «Фастівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» в оренду терміном на 2 роки 11 місяців. Це рішення підтримали 23 депутати Фастівської міської ради. Хоча, за словами представників районної влади, приблизно через півроку зроблять ремонт у іншому приміщенні (яке буде знаходитися на першому поверсі й мати окремий вхід), куди потім переїдуть районні педіатри. У іншій частині приміщення дитячої поліклініки найближчим часом розпочнуться ремонтні роботи.

Крім цього, рішенням сесії доручено керівникам медичних закладів до 1 березня створити робочу групу для проведення інвентаризації єдиної бази медичного обслуговування пацієнтів з метою подальшого визначення розміру субвенції (грошової допомоги місцевим бюджетам з державного) для її рівномірного розподілу на обслуговування жителів міста і району.

Уже 15 січня, перед подачею газети в друк, стало відомо, що головний лікар Комунального закладу районної ради «Фастівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Лариса Криворучко отримала підписаний міським головою договір оренди приміщення дитячої консультації. Тож керівництво міста свої домовленості виконало. Тому зовсім скоро дитячі лікарі зможуть почати приймати маленьких пацієнтів у звичному для фастівчан місці.

Цього ж дня надійшла інформація, що представники прокуратури оглянули приміщення дитячої поліклініки і оцінили збиток, який невідомі особи спричинили у деяких кабінетах консультації, як-от: зірвали покриття з лінолеуму, вирвали розетки і світильники, зняли умивальники і т. ін.

А для того, щоб наші читачі змогли краще розібратися у суті конфлікту і зрозуміти версії різних сторін, ми публікуємо коментарі зацікавлених у найшвидшому і найконструктивнішому вирішенні проблеми осіб, з якими вдалося поспілкуватися особисто чи послухати їхню промову на сесії міської ради.

 

Тетяна Пінчук, мама, організатор ініціативної групи захисту інтересів фастівської громади:

  • Ми дуже обурилися у зв’язку з тим, що нас виселили з приміщення дитячої поліклініки на вул. І. Ступака, 11 і переселили на 3-ій поверх загальної лікарні. Зараз дуже багато збудників хвороб, і не можна немовлятам і маленьким діткам бути з загальними хворими. На 3-му поверсі є терапевти, до яких звертається багато дорослих людей. Згідно з законодавством України для таких маленьких пацієнтів потрібно, щоб було виділене окреме приміщення, таке як на вул. І. Ступака, що ділилося на дві частини: з однієї сторони - хворі, з іншої – здорові дітки. Тому ми, мами, захищаємо інтереси своїх дітей і хочемо, щоб нам надали нормальне приміщення для їхнього огляду і лікування. Ми будемо вимагати, якщо можливо, продовження договору оренди, якщо на це міська влада не піде, ми будемо вимагати окреме приміщення. Нам треба приміщення зараз, тим паче в Києві почався спалах корі, у нас у місті вітрянка, і влада повинна не думати про свої власні інтереси, а дбати про інтереси громади.

Ми активно працювали, збирали голоси, подали офіційні документи – звернення до міської і районної влади. Якщо рішення не приймуть, ми будемо звертатися в Міністерство охорони здоров’я.

 

Василь Курліковський, головний лікар КЗ ФМР «Фастівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» (колишня Залізнична лікарня), депутат Фастівської міської ради:

- Я думаю, педіатри не захотіли переходити в Міський центр через позицію свого керівництва. Я говорив з колективом, з окремими лікарями, головним лікарем Тетяною Мірошніченко. Вони сказали, що «ми так вирішили, тому що міська влада з нами розірвала договір оренди». Але договір розірвали тому, що створений Міський центр первинної медичної допомоги, і це приміщення міської ради, і там запланована міська амбулаторія. Усі працівники, які працювали в дитячій поліклініці, без жодного винятку ввійшли до штатного розпису Міського центру. І цей штатний розпис нам передав відділ кадрів району. Ми все розпланували, всі люди були попереджені про те, що вони переходять - і терапевти, і педіатри -, але в останній тиждень все змінилося через розірвання оренди.

На цей рік виділені кошти для проведення ремонту в приміщенні по вулиці І. Ступака, щоб лікарі могли працювати в нормальних умовах. Я за те, щоб вони повернулися, і прошу їх усіх повернутися на свої місця, працювати так, як вони й працювали. Яка їм різниця, з якого бюджету будуть іти кошти? Навпаки, міський бюджет має більше можливостей для заохочення своїх працівників.

 

Михайло Нетяжук, Фастівський міський голова:

  •  Звісно, що медицина і медична галузь є пріоритетом у роботі Фастівської міської ради. Більше того, майже два роки продовжувалася спільна злагоджена робота з керівництвом району щодо вдосконалення і оптимізації роботи медичної галузі міста. За цей час була проведена підготовча робота щодо створення єдиної лікарні, яка буде працювати на вторинній ланці – це спільна позиція. Більше того, в 2017 році спільна робота дозволила місту ті кошти, які теоретично можна було спрямувати на виплату заробітної плати, спрямувати на розвиток матеріально-технічної бази спільної лікарні, оскільки район є дотаційним, і, показуючи незабезпеченість по заробітній платі, отримував перерозподілом державну субвенцію на оплату праці з державного і обласного бюджетів. Хочу нагадати, що було закуплено обладнання для пологового відділення, для операційного відділення, для хірургії, проводилися роботи для перенесення хірургії, травматології, реанімації на базу колишньої Залізничної лікарні по вул. Київська. Паралельно з цим було прийнято узгоджене рішення, що місто Фастів міську лікарню (колишню Залізничну) реорганізовує в Фастівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги. У результаті цього за відповідної домовленості таке рішення Фастівська міська рада прийняла, і воно було реалізовано. Зараз завершується ремонт в стаціонарі колишньої Залізничної лікарні, ці приміщення готуються для передачі об’єднаній лікарні – фастівській ЦРЛ.

Щодо первинної медико-санітарної допомоги. Міський центр створений. Для цього було проведено ремонти по вул. Київська, щоб там створити в одному з приміщень колишньої Залізничної лікарні одну з амбулаторій сімейної медицини. Хочу нагадати, що, відповідно до нормативів МОЗ, їх у місті Фастові повинно бути більше п’яти. І місто Фастів наполегливо працює, щоб цю мережу розширити. Відповідно ми звернулися до керівництва району з пропозицією і проханням виділити нам приміщення по Л. Толстого в поліклініці, для того щоб там організувати міську амбулаторію сімейної медицини для дорослого населення, залишивши всіх педіатрів на І. Ступака, незалежно від того, де вони працюють. Дана пропозиція не була підтримана, і нам направили листа, що по Л. Толстого вільних приміщень немає.

Перед Новим роком, коли створювався Міський центр, я зустрічався з представниками дитячої амбулаторії з пропозицією переходити в Міський центр. Оскільки позитивного рішення мені не надали, я запропонував будь-який варіант, але щоб не переводити педіатрів на Л. Толстого. Більше того, і зараз ця пропозиція залишається в силі. Цей варіант можливий і з укладанням договору оренди на частину приміщення, і без укладання, якщо немає коштів на оплату енергоносіїв. Не стояло питання категоричного переходу до Міського центру, є варіанти без зміни місця роботи залишитися там. Ці варіанти пропонувалися. Зараз я особисто буду підтримувати проект рішення про передачу педіатрам частини даного приміщення в оренду. Частини, тому що ми вже розпочинаємо ремонтні роботи за даною адресою, тому на все приміщення немає сенсу укладати договір оренди.

 

Леся Стецюк, педіатр КЗ «Фастівський центр первинної медико-санітарної допомоги»:

  •  Жителі нашого міста і нашого району мають рівні права в отриманні хорошої медичної допомоги. Колись Центральна районна лікарня обслуговувала і місто, і район. Потім створили Фастівський центр первинної медико-санітарної допомоги, і ми обслуговували і місто, і район. Це 78 тисяч населення, при тому, що лікарів у нас недостатньо, але ми всіх обслуговували. Ми ходили по школах і садочках, їздили, якщо потрібно, по селах. Ми стільки років були фастівською громадою.

І тут прийшов час, при тому, що півроку залишилося до зовсім іншого фінансування, до іншого поділу наших людей, наших територій, і тут створюють Міський центр. Сказати по правді, ми могли залишитися по вул. І. Ступака, 11, якщо б перейшли в Міський центр. Але, вибачте, ми зараз збираємо декларації, і відсотків 30 дітей у кожного лікаря – з сіл. Тобто місто і район завжди були змішані, нам потрібен один великий Фастівський районний центр. У нас є приміщення: колишня Залізнична лікарня, наша дитяча консультація, ЦРЛ. У нас лікарів не так багато, щоб розсадити всіх по амбулаторіях. Навіщо цей поділ на місто і район? Ми не можемо зрозуміти. Ми обслуговуємо всіх, ми нікого не ділимо.

 

Наталія Савченко, сімейний лікар КЗ ФМР «Фастівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» (колишня Залізнична лікарня):

  • Мені запропонували тут кращі умови: на першому поверсі гарна відремонтована сімейна амбулаторія (я – сімейний лікар, приймаю і дітей, і дорослих), дали все обладнання, яке має бути у сімейного лікаря.

Мені зателефонували у листопаді (я була у декретній відпустці) і сказали, що проходить реорганізація, не буде загальної практики сімейної медицини, і мої документи підуть в Фастівський міський центр первинної медичної допомоги. Василь Курліковський сказав, що бере на роботу весь без виключення медперсонал, який працював у дитячій поліклініці, всі є в штаті лікарні. Ми можемо працювати або тут (в колишній Залізничній лікарні – ред.), або в дитячій поліклініці.

29 грудня мені зателефонував Василь Васильович, він був дуже засмучений, і сказав, що жоден лікар до нього не перейшов. Мене попросили вийти хоча б на півставки, щоб допомогти з прийомом людей, тому що міський центр відкрили і все обладнання вже закупили. Василь Васильович запитав мене, де мені краще проводити огляд дітей: по вул. І. Ступака (коли там зроблять ремонт) чи Київській. Я недалеко живу, тож мені зручніше працювати по вул. Київській.

Я прийшла і написала заяву про переведення з районного до міського центру. З нами обговорили, що лікарям потрібно докупити, що мені потрібно для моїх пацієнтів. Збираються купити кардіограф у кожний кабінет. Я вважаю, що лікар, якщо він відповідає за здоров’я людини, має працювати в належних умовах, бо він відповідає не тільки за себе, а й за своїх пацієнтів.

Я розраховувала на те, що сюди перейдуть й інші лікарі, тому й написала заяву. Я не знаю, чим вони керувалися, не розумію їхньої позиції. Я думаю, якщо вони побачать, що їх тут усі чекають і є відповідні умови для роботи, я сподіваюся, вони сюди перейдуть.

 

Підготувала Олена Ракова

Поділитися

Коментарів 0 до "Педіатри повернуться в дитячу поліклініку"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь