Церква «Воскресіння»: «Ціль церкви – служити місту»

Церква «Воскресіння»: «Ціль церкви – служити місту»

Церкву «Воскресіння» багато фастівчан добре знають за вагомий внесок її громади в життя міста. Завдяки їм ділянку біля молитовного будинку (провулок Андрія Саєнка) заасфальтували, поруч посадили молоді дерева та газони, і у теплу погоду тут залюбки збираються діти з сусідніх подвір’їв, щоб покататися на скейтбордах та велосипедах. А побудований поряд дитячий майданчик став одним із улюблених місць для ігор місцевої малечі.

Але багато благодійних заходів церкви проходять майже непомітно, тому що громада не вихваляється своїми добрими справами, не виставляє їх напоказ, як і всі люди, що творять добро щиро, від усього серця. Тому напередодні Різдва «Наш Городок» вирішив поспілкуватися з представниками церкви «Воскресіння»: молодіжним керівником Русланом Дзюбуком, пастором Петром Михайловичем та директором дитячого служіння Світланою Ночник, які розповіли нам про цьогорічний благодійний ярмарок та інші акції, які проводить церква.

  • Коли відкрилася церква «Воскресіння» у Фастові?
  • Церква з’явилася в місті у 1994 році. Спочатку ми збиралися у Палаці культури, який належав заводу Червоний Жовтень, потім змінили ще багато місць для зібрання, поки не купили 3 роки тому будівлю у провулку А. Саєнка, де й відкрили після ремонту молитовний зал. Зараз на вулиці С. Петлюри ведеться будівництво нової церкви, яка зможе вмістити одночасно до 450 людей. Це буде досить велика будівля з високою оглядовою вежею, з якої кожен зможе поглянути на Фастів.

Ваша церква активно займається благодійністю. Розкажіть кому ви допомагаєте, у яких проектах берете участь?

  • Кожної середи в ресторані «Вілла Чиполіна» пенсіонерів годують безкоштовними обідами. У тому році ми організували другий рік поспіль разом з іншими церквами масштабний захід День сім’ї в парку. Уже декілька років проводимо різдвяні благодійні акції для інвалідів, переселенців, святкові концерти для сімей з усиновленими дітьми, малозабезпечених сімей. Також у нас є свій ляльковий театр, за його участю ми проводимо вистави в школах, у дитячих будинках. У минулому році вже другий раз влаштували святковий захід в селі Малополовецьке для дітей з обмеженими можливостями: організували цікаву розважальну програму, рухливі ігри і показали виставу. Усі гості наших свят отримують не тільки позитивні емоції, а й подарунки. Три роки ми проводили вистави лялькового театру, куди запрошували школярів міста. Кожного разу їх відвідували до 250 дітей. У цьому році відвідали в селі Дідівщина Будинок для осіб похилого віку, роздали подарунки, заколядували.

У цьому році ви стали організаторами розважальної різдвяної програми «Здійсни дитячу мрію».

  • Так, 5 січня перед міським Палацом культури відбувся благодійний різдвяний ярмарок, а кошти, зібрані на ньому, будуть направлені на придбання обладнання для дитячого реабілітаційного центру у Фастові. Також гості свята змогли розважитися, подивитися виставу лялькового театру і послухати спів переможця шоу «Голос країни» у 2015 році Антона Копитіна.

Я знаю, що ваша організація підтримує розвиток фастівського футболу.

  • Дійсно, уже сім років щовесни ми проводимо в спортзалі ДЮСШ «Локомотив» футбольний турнір для учнів шкіл, ПТУ і міського технікуму, таким чином пропагуючи серед молоді здоровий спосіб життя. Кожного разу ми запрошуємо відомих гостей, так до Фастова приїжджали футболіст «Динамо» (Київ) Віктор Леоненко, «Міс Україна 2007» Ліка Роман, український силач Василь Вірастюк, спортсменка Аліна Горобець, визнана найкращою футзалісткою світу.

Розкажіть про літні дитячі табори, які ви організовуєте щороку.

  • Літні дитячі, підліткові і молодіжні табори для фастівчан ми проводимо більше п’яти років. У селі Скригалівка біля лісу розміщені 5 будинків, розрахованих на 12 дітей, одночасно там може жити до 50 дітей. У кожному будинку є два санвузли, гаряча вода. Діти у таборі знаходяться в повній безпеці – територія огороджена і охороняється. Зміна триває 7-8 днів, діти забезпечуються 5-разовим харчуванням. Там є все для розваг: басейн і мотузковий парк, батут і водна гірка, футбольне і волейбольне поле. Діти займаються спортом, кожного ранку роблять зарядку, грають в рухливі ігри. Проживання в таборі батьки частково оплачують – приблизно половину суми, все інше дотується з церкви. На нашу думку, це чудова альтернатива комп’ютерним іграм і телефонам, діти весело і корисно проводять час на свіжому повітрі та знаходять нових друзів. Крім цього, ми навчаємо дітей християнським цінностям, обговорюємо з ними актуальні для дітей і молоді теми, освітлюємо їх з усіх сторін, розповідаємо які думки є в світі і як написано в Біблії, але ми не нав’язуємо дітям свій вибір. Батьки можуть приїжджати в будь-який час і бути присутніми на будь-яких заходах. Раз на зміну проводиться батьківський день.

Ви співпрацюєте з іншими релігійними організаціями?

  • 2017 рік був роком 500-річчя Реформації, нас об’єднала навіть міська влада, і представники різних церков раз на місяць збираються на молитовні сніданки з мерією. Ми вирішили спілкуватися з іншими релігійними організаціями, і майже всі протестантські церкви тепер збираються разом, щоб помолитися за наше місто. Ми вважаємо, що ціль церкви – служити місту, не відокремлюватися, а бути суспільно корисними і максимально допомагати.

Коли церква святкує Різдво: 25 грудня чи 7 січня?

  • Різдво святкуємо і 25, і 7 числа. Ми вирішили, що один раз будемо святкувати в церкві, а другий раз на площі. Хоча й раніше кожного року святкували 25 грудня Різдво з молоддю міста. Для нас це ще один привід розказати людям для чого прийшов Ісус Христос, для чого він народився.

Ваша церква належить до протестантського напрямку. Розкажіть нашим читачам чим відрізняється протестантська церква від православної?

  • Ми притримуємося Євангеліє і робимо те, що написано у ньому, а що не написано – різні традиції, обряди, ми цього не визнаємо. Але всі ми християни, віримо в єдиного Бога, Ісуса Христа і Духа Святого, визнаємо Символ віри. У нас в Україні унікальна атмосфера серед християн, тому що ми всі єдині, крім, можливо, Московського патріархату, разом збираємося, спілкуємося. А через те, що у нас є щось різне, не потрібно ворогувати. Навпаки, треба шукати те, що нас поєднує, а не розділяє.

Де Ви знаходите кошти на різні акції, на благодійність?

  • Церква існує за рахунок пожертвувань її членів. Наприклад, є люди, які хочуть профінансувати певний захід. Це люди, які хочуть служити Богу, іншим людям, зробити внесок у життя міста. У нас жертвувати можуть всі, але якщо людина багата, то жертвує більше, а якщо бідна, то менше, хоча пожертви добровільні і ніхто цього не контролює і не перевіряє. Важливо не те скільки ти дав, а з яким серцем це зробив.

Спілкувалася Олена Ракова

Поділитися

Коментарів 0 до "Церква «Воскресіння»: «Ціль церкви – служити місту»"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь