Україна вперше офіційно святкує Різдво західного обряду

Україна вперше офіційно святкує Різдво західного обряду

Сьогодні, 25 грудня Україна вперше офіційно відзначає Різдво західного обряду. Цього дня, коли більшість християнського світу відзначає одне з найбільших свят, в українців уперше вихідний.

Раніше українці на державному рівні святкували Різдво лише 7 січня, цей день був вихідним. Однак починаючи з 2017 року, святкувати можна буде двічі.

Традиція двічі відзначати одне з найбільших християнських свят є і в інших країнах, зокрема Білорусі, Молдові, Лівані та Албанії.

Як відомо, юліанський календар був запроваджений 1 січня 45 р. до н. е. Юлієм Цезарем. Під час дії цієї системи літочислення у 325 році відбувся перший Нікейський собор, який постановив відзначати Різдво Христове кожен рік того ж самого дня – 25 грудня, в день сонцестояння. З плином літ люди помітили, що юліанський календар не зовсім відповідає правильному численню часу: за півтора тисячоліття він почав "відставати" на десять днів.

Григоріанський календар був запроваджений 4 жовтня 1582 року Папою Римським Григорієм XIII, і нині ухвалений у світі як міжнародний стандарт.

Нагадаємо, 16 листопада Верховна Рада зробила день святкування Різдва католиками — 25 грудня — вихідним, а 2 травня — робочим днем. За законопроект проголосували 238 народних обранців. 29 листопада Президент Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Президент України Петро Порошенко, який 24 грудня виступив із вітальним зверненням до вірян, які святкують Різдво за григоріанським календарем, знову привітав їх зі святом і 25 грудня.

«Сердечно вітаю християн західного обряду з Різдвом Христовим! Бажаю щастя та добробуту кожній родині. А нашій державі – миру та процвітання!» – написав голова держави на Facebook-сторінці.

Поділитися

Коментарів 0 до "Україна вперше офіційно святкує Різдво західного обряду"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь