У Фастівській міській раді – новий секретар

У Фастівській міській раді – новий секретар

31 жовтня відбулося 2-е засідання 32-ї позачергової сесії Фастівської міської ради. Та не судилося депутатам відразу перейти до розгляду порядку денного, тому що декілька народних обранців вирішили висловити своє невдоволення роботою міських органів влади.

Спочатку депутат ПП «Третя сила» Наталія Базюченко запросила секретаря Наталію Датко прозвітувати про протидію корупції у міській раді. У відповідь представниця ПП «УКРОП» Валентина Войтенко закликала депутатів «бути послідовними і не мати подвійних стандартів та розглянути питання про протидію корупції проти міського голови». Вона згадала, що не виконується будівництво двох доріг: Ярослава Мудрого і Зігмунда Козара, запитала мера, чому Юрій Шараєвський, який пропрацював три тижні на посаді в. о. керівника Фастівського ККП, написав заяву про звільнення, чому не піднімається питання про нецільове використання коштів Водоканалом.

Після цього Наталія Базюченко наголосила: «У Фастівській міській раді склалася негативна ситуація, наше місто і міськрада прославляється на всю Україну: то депутатів затримують за хабарі, то не подається (несвоєчасно подається – ред.) декларація депутатом, – і звернулася до Наталії Датко - якщо Вам потрібно як секретарю міської ради підготуватися (звітувати перед депутатами – ред.), то Ви не повинні займати цю посаду».

Наталія Датко на це відповіла: «Оскільки все очевидно, все підготовано, ставте на голосування, знімайте секретаря, ви до цього готові, навіщо Вам та доповідь?».

Тоді Олег Нестеренко, обранець ПП «Опозиційний блок», запропонував внести у порядок денний питання про дострокове припинення повноважень секретаря міської ради. Після цього міський голова Михайло Нетяжук оголосив перерву на 5 хвилин для підготування проекту відповідного рішення.

Але після закінчення перерви міська рада спочатку розглянула перше питання порядку денного. У зв’язку з тим, що депутат Андрій Воровський написав заяву про дострокове складання ним депутатських повноважень, наступного за черговістю кандидата – Василя Курліковського – визнали обраним депутатом Фастівської міської ради, і він склав депутатську присягу.

Потім депутати все-таки провели голосування і 19 голосами «за» прийняли рішення про дострокове припинення повноважень секретаря міськради і виключення її зі складу виконавчого комітету. Ігор Кириченко, голова фракції ВО «Батьківщина», до якої належить Наталія Датко, подякував їй за роботу на посаді секретаря і за чесність. До нього приєдналися депутати Роман Кудь, Тетяна Вишневецька, Валентина Войтенко і учасник АТО Віталій Циганков.

Наостанок Наталія Іванівна виступила зі словами: «За майже 2 роки роботи в міській раді я не лобіювала нічиї інтереси, не захищала, не маю підприємства, не маю бізнесу, намагалася працювати чесно і працювала чесно, і зрозуміла одне – чесні і порядні люди у цій раді не потрібні, і їх немає. Тут сидять всі на своїй зацікавленості, на своїх питаннях, на своїх потоках. Дякую за співпрацю».

Не всім сподобалось відсторонення Наталії Датко від посади секретаря міськради. Дехто з депутатів вважає таке рішення безпідставним та незаконним. Дмитро Поворознюк, голова фастівської міської партійної організації БПП «Солідарність», який був присутній на засіданні, заявив про намір відкликати чотирьох депутатів. Після цього частина народних обранців, які залишилися невдоволені кадровою перестановкою, а саме представники Радикальної партії Олега Ляшка, ПП «Об’єднання «Самопоміч», ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» і одна з представниць ПП «УКРОП» покинули залу. Але це не стало на заваді решті депутатів повернутися до розгляду порядку денного і плідно попрацювати.

Зокрема міська рада внесли деякі зміни до бюджету, в тому числі: додатково виділили 100 000 на поточний ремонт доріг (Соборна, 33). Змінили призначення коштів: 80 000 грн. направили на будівництво ліній вуличного освітлення (прокладання двох ліній по вул. Соборній, 33), 250 000 грн. – на експертизу документації на капітальний ремонт ліфтів, 185 543 грн. - на капітальний ремонт стадіону «Рефрижератор». Отримані кошти з державного бюджету у сумі 856 000 грн. депутати направили на капітальний ремонт спортивного майданчика на вул. Соборній, 39.

Крім цього, прийняли рішення надати в оренду нежитлові приміщення (2-ий поверх міської ради) строком на 5 років Фастівській районній раді, Фастівській районній державній адміністрації і Фастівському відділенню управління Фонду соціального страхування. Також ввели додаткові штатні одиниці (а саме посади кухарів) в 3 загальноосвітні навчальні заклади міста.

Народні обранці розглянули питання персонального складу виконавчого комітету Фастівської міської ради і включили до нього Дмитра Очеретного, Олену Форосенко, Андрія Шаповала, Володимира Кудряшова, Олега Чемерського, Дмитра Мельника, Валерія Криворога. Василя Курліковського виключено зі складу виконавчого комітету у зв’язку із набуттям ним статусу депутата. Нагадаємо, що діючими членами виконкому є: Михайло Нетяжук, Олена Зикова, Олена Давиденко, Леся Тхоржевська, Юрій Хацьола, Юрій Соловей, Андрій Абрамов.

Насамкінець міський голова Михайло Нетяжук оголосив, що отримав звернення від 18 депутатів міськради з пропозицією призначити секретарем Сергія Ясінського, депутата від партії «Третя сила». Тож відбулося голосування, і більшість, а саме 19 депутатів, підтримали його кандидатуру на цю посаду.

Олена Ракова

Поділитися

Коментарів 0 до "У Фастівській міській раді – новий секретар"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь