Міський голова Фастова Михайло Нетяжук виступив у Страсбурзі на Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи

Міський голова Фастова Михайло Нетяжук виступив у Страсбурзі на Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи

Фастів впевнено продовжує крокувати до поставленої мети – стати містом європейського взірця. Ці прогресивні прагнення не залишаються не поміченими як на теренах рідної держави, так і європейською громадськістю.

 
Минулого тижня у Страсбурзі під час 33 сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи про Фастів також говорили. Як відомо, досягнення та здобутки міста у Європейському тижні місцевої демократії, який проходив у 2016 році, отримали більш, ніж позитивну оцінку -  Фастів відзначили найвищою нагородою «12 зірок». Натхненні здобутками, цього року містяни знову ж таки вирішили взяти участь у ЄТМД, реалізувавши ряд проектів. На це також звернули увагу представники Ради Європи та запросили міського голову Михайла Нетяжука, як лідера громади на засідання Конгресу аби поділитися успіхами міста з членами РЄ.
 
Цього року Європейський тиждень місцевої демократії відзначає свою ювілейну 10-ту річницю. За цей час багато міст, і не тільки з України, стали учасниками даної ініціативи, та все ж успіхи саме Фастова були позитивно відмічені та визнані чи не кращими. Після доповіді 10 - кратного учасника Європейського тижня місцевої демократії, голови португальського муніципалітету Валонго, до слова був запрошений міський голова Фастова Михайло Нетяжук.
 
В своїй доповіді Михайло Володимирович зазначив, що за відносно невеликий період участі міста в Європейському тижні місцевої демократії у Фастові зорганізувалася команда однодумців із представників владних структур, депутатів міськради та громадських активістів. За два роки в рамках проведення Тижня було реалізовано чимало корисних для містян проектів, як то відкриття навчально-реабілітаційного центру для дітей з особливими освітніми потребами чи встановлення улюбленої усіма фастівчанами інсталяції «Фастів – місто з серцем».
 
Та, найголовніше, що вдалося підвищити рівень довіри містян до владних структур, разом з тим суттєво підсиливши почуття відповідальності кожного громадянина за долю міста. Але, мабуть, найціннішим здобутком слід вважати те, що громада нарешті повірила у власні сили та усвідомила, що об’єднавшись можна вибудувати не лише зразкове місто, а й міцну та непохитну європейську демократичну державу.
 
Михайло Нетяжук переконаний, що зупинятися на досягненнях Фастів не буде. Якщо перші два роки зусилля були сконцентровані в більшості на стимулюванні громадської активності, то надалі планується максимально залучати фастівчан до прийняття управлінських рішень, а також до планування та реалізації найрізноманітніших проектів.
 
Те, що право доповіді на засіданні сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи було надано саме Фастову, свідчить, що він успішно витримує конкуренцію з такими містами як Київ, Чернівці, Харків та ін. А головне - європейська спільнота вірить у серйозність намірів фастівчан і таким чином виказує повагу до міста та діяльності громади і її здобутків. Водночас, це ще й свідчення того, що місто відкрите для співпраці, готове приймати інвесторів та активно рухатися в європейському напрямку.
 
Інформаційно: Конгрес місцевих та регіональних влад РЄ – консультативний орган Ради Європи, який у сучасному вигляді діє з 1994 року. Він представляє інтереси органів місцевих і регіональних влад 47 держав-членів Ради Європи.
 
Цікаво: Офіційними мовами Ради Європи є англійська та французька мови, але під час сесій Парламентської асамблеї як робочі мови використовуються також німецька, італійська та російська. Саме дому доповідь міського голови Фастова Михайла Нетяжука здійснювалася російською мовою – однією із робочих мов РЄ.
 
Додаток:

Джерело: http://fastiv-rada.gov.ua

Поділитися

Коментарів 0 до "Міський голова Фастова Михайло Нетяжук виступив у Страсбурзі на Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь