Штучний інтелект навчився розпізнавати прикриті обличчя в натовпі

Штучний інтелект навчився розпізнавати прикриті обличчя в натовпі
Дослідники з Кембриджського університету, Національного інституту Індії та Індійського інституту науки навчили штучний інтелект розпізнавати людей в натовпі, навіть коли їх обличчя частково прикриті

Про це пише Motherboard.

Новий документ, який буде представлений на Міжнародній конференції ICCVW, являє собою алгоритм глибокого вивчення - підвид машинного навчання, який використовується для виявлення і відтворення моделей у великих обсягах даних.

Знімки робили на тлі, який би нагадував реальні умови на вулиці. Фотографія ділилася на 14 ділянок, потім кожен фрагмент аналізував алгоритм і добудовував обличчя.

При цьому алгоритм впорався із завданням, навіть коли на фрагменти потрапляли окуляри, борода, маска. Програма зуміла розпізнати прикрите шарфом обличчя в 67% випадків.

Один з дослідників розповів, що під час роботи над програмою думав про те, що його будуть використовувати для пошуку злочинців. Він визнав, що не знає, як запобігти використання алгоритму для інших цілей.

Як зауважило видання, поки рано турбуватися про те, що правоохоронні органи будуть використовувати алгоритм з машинним навчанням для затримання протестувальників. Для таких систем потрібні серйозні бази даних, а в цій програмі використовували близько чотирьох тисяч фотографій.

Поділитися

Коментарів 0 до "Штучний інтелект навчився розпізнавати прикриті обличчя в натовпі"

Додати коментар

Для того, щоб додати коментар, будь-ласка, авторизуйтесь